MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 314356 příspěvků |8036 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 216 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexTechnika, renovace a údržba hi | Diskusní téma 22.3.2023 14:36  
Tipy pro registrované uživatele
 Moderovaná diskuse Moderovaná diskuse. Registrovaný uživatel může kdykoli odstranit nevhodné příspěvky v diskusích, které založil kliknutím na tlačítko Odstranit
 Odstraněný příspěvek je označen symbolem Odpověď  a textem  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse.
 Odstraněný text vidí pouze moderátor diskuse.
 Uložit diskuse do seznamu sledovaných diskusí Uložení diskuse do seznamu sledovaných diskusí se provede kliknutím na příslušný symbol zobrazený přihlášenému uživateli za každým úvodním příspěvkem.
 Oživit diskusi Registrovaný uživatel může též oživit jakoukoli diskusi a nezodpovězený dotaz. Stačí kliknout na příslušný symbol a diskuse se přesune na čelní místo ve výpisu. Nezodpovězený dotaz se objeví v tématech dne v úvodu výpisu.
Zodpovězené téma  Ahoj. Prosim o radu.

JAWA 350, typ 632
Pri jizde 100 km za teploty vzduchu kolem 30 st. C jsme mirne zadrel jeden valec. Pist se nezasekl, problem jsem zpozoroval pri dojizdeni na vrsek tahleho kopce. Vypnul jsem spojku, motor se zastavil, setrvacnosti jsem se prehoupl pres vrsek, chvili jsem jel s vypnutou spojkou, potom jsem ji zase sepnul, motor naskocil a pomalu jsem dojel na misto, kde se dalo zastavit.
Po rozebrani: Na pistu je male zrcatko, na valci viditelna stopa po cele draze pistu. Mala ryha na valci je zjistitelna pouze nehtem. Valce jsou 3500 km po vybrusu (zajizdena opatrne).
co s tim?
- Novy vybrus? To snad asi ne, vidte? :-(
- Ignorovat?
- Ojet zrcatko na pistu jemnym smirkem?
- Dat nove krouzky? Otec mi radi je zprehazet, ale to se mi nezda.

Dalsi pekvapive zjisteni: Ve spodni polovine obou valcu jsou viditelne a hmatatelne ryhy. Horniá polovina valcu je naprosto hladka (krome te ryhy na jednom valci po zadreni). Proc tomu tak je? Je to vada? Motorka jinak beha dobre a jezdi za 3,2 l / 100 km.

Diky za rady
Ham.    [Ham.]   02.08.2005     Přidat odpověď  
Zobrazit fotografiiOdpověď  nevím co dáváš do benzinu ale polepši to nějakým lepším olejem
třeba CEC TSC 3 nebo 4 ,kdo maže ten jede.    [argus]   08.08.2005
Odpověď  To je nemoc všech třistapadesátek. Válce se špatně chladí v místě co jsou u sebe. Kdyby to byl vodník tak by to nedělalo. Jak radí Jiří, očisti akorát píst a slož to. Jinak to nech tak jak to bylo. Mně se kousala i ve dvaceti tisících, když jsem ji začal tavit. Rada jak tomu předejít při těhle teplotách je těžká. Asi na rovinách ji nechat převalovat na 80km, pak rychle vyrazit do kopce (aby jsi nejel pořád jak šnek) a z kopce ji prochladit.    [kývačkář]   03.08.2005
Odpověď  Toto se me přihodilo také.Při větším teplotním zatížení se píst a válec různě roztahují a potom vlivem malé vůle dochází k zadření.Nechal jsem proto valec o 0.01 až 0.02 mm zvětšit vyhonováním a tím odstraníš případné rýhy.Zrcátko na pístu musí pryč,neboť by se stala stejná věc.Musíš však použít jemný jehlový pilníček - NE SMIREK.Ten se dostane do povrchu pístu a potom půspobí jako brusivo.Kroužky nech tak jak byly na svém místě,popřípadě z nich odstraň zbytky ,které na nich uplpěly.    [Jiří]   03.08.2005
 Přidat odpověď   (3) 

Veterán Kalendář - kalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006