MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 309764 příspěvků |7690 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 23 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexSlužby, řemesla, kontakty | Diskusní téma 15.4.2021 07:51  
Tipy pro registrované uživatele
 Moderovaná diskuse Moderovaná diskuse. Registrovaný uživatel může kdykoli odstranit nevhodné příspěvky v diskusích, které založil kliknutím na tlačítko Odstranit
 Odstraněný příspěvek je označen symbolem Odpověď  a textem  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse.
 Odstraněný text vidí pouze moderátor diskuse.
 Uložit diskuse do seznamu sledovaných diskusí Uložení diskuse do seznamu sledovaných diskusí se provede kliknutím na příslušný symbol zobrazený přihlášenému uživateli za každým úvodním příspěvkem.
 Oživit diskusi Registrovaný uživatel může též oživit jakoukoli diskusi a nezodpovězený dotaz. Stačí kliknout na příslušný symbol a diskuse se přesune na čelní místo ve výpisu. Nezodpovězený dotaz se objeví v tématech dne v úvodu výpisu.
Zodpovězené téma  Zdravím.
Nemáte někdo zkušenost z chemickým čištěním hliníku...kartery,válce,hlavy??? Potřeboval bych vyšistit hlavu a válec hliníkovou nejakym šetrným způsobem. Aby se povrch vyčistil od nečistot a měl hezký vzhled. Pískovat to nechci tim se to úplně zničí a drží se v tom špína.
Díky za rady.
Tom    [Tomáš]   29.04.2007     Přidat odpověď  
Odpověď  Jirko díky za odkaz.Doporučuji všem se tam podívat. Vypadá to potom opravdu dobře. Žádný brutálné lesk jak blesk.
Jakub: pískovat enchci, v tom se drží šmír to už mám za sebou.
Tom    [Tomáš]   30.04.2007
Odpověď  -tomáš
Proč to nechceš dát jemně opískovat? vypadá to pěkně...vnitřek válce dej an výbrus ne?    [jakub]   30.04.2007
Zobrazit fotografiiOdpověď  Takže, ja som to kedysi skúšal na tomto hrnčeku s hydroxidom sodným, nechal som to asi dve hodiny nanočené v slabom vlažnom roztoku, potom som to dobre opláchol vlažnou vodou. Zostal na tom taký tmavý povlak, tak ten som odstránil prekefovaním jemnou drátennou kefkou. Je tomu už viac ako 5 rokov a vypadá to takto. Nadávam to sem ako návod, lebo sa tvrdí, že lúh stále aj po dobrom opláchnutí hlinník rozožerá. Hrnček nebol predtým vybrúsený, takže po tomto čistení tam zostali všetky nerovnosti ( nie sú tak vyžraté dodatočne). Dávam to sem ako návod na experimentovanie, prípadne na kritiku. Inak lúhom sodným sa odstranuje aj stará farba. Skúšajte!!!    [M.]   30.04.2007
Odpověď  www.chemickelesteni.cz    [Jirka]   30.04.2007
Odpověď  díka za info. Jde o hlavu a válce na soutěžní jawu co nějakej šikula nastříkal asi sintetikou ale fakt dokonale. Ve válci je to úplně všude a mechanicky to z toho nedostanu. ¨Na hlavě jenom trochu ta barva ale je to tam dost zažraný. Nejdřív zkusim odstranovač starých nátěrů. Ten hliník to chce ale stejně očisti potom. Pískovat to v žádnym případě nechci.
Tom    [Tomáš]   29.04.2007
Odpověď  už vím, že se to dělá kyselinami a halogenidy....víc nevím ale zjišťuji...pro začátek zkusím vyvařit karburátor v octu abych ho zbavil usazenin    [jakub]   29.04.2007
 Přidat odpověď   (6) 

Veterán Kalendář - kalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006