MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315066 příspěvků |8090 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 39 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexSlužby, řemesla, kontakty | Diskusní téma 26.9.2023 08:34  
Tipy pro registrované uživatele
 Moderovaná diskuse Moderovaná diskuse. Registrovaný uživatel může kdykoli odstranit nevhodné příspěvky v diskusích, které založil kliknutím na tlačítko Odstranit
 Odstraněný příspěvek je označen symbolem Odpověď  a textem  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse.
 Odstraněný text vidí pouze moderátor diskuse.
 Uložit diskuse do seznamu sledovaných diskusí Uložení diskuse do seznamu sledovaných diskusí se provede kliknutím na příslušný symbol zobrazený přihlášenému uživateli za každým úvodním příspěvkem.
 Oživit diskusi Registrovaný uživatel může též oživit jakoukoli diskusi a nezodpovězený dotaz. Stačí kliknout na příslušný symbol a diskuse se přesune na čelní místo ve výpisu. Nezodpovězený dotaz se objeví v tématech dne v úvodu výpisu.
Zodpovězené téma  Nenadávám na poměry, ale suše konstatuji.Předávám jen své zkušenosti.Má čeština je taková jaká je , já jsem již o něco dál a intelektuálů máme po kancelářích tři prdele. Nezapomen na to, že je tady spousta šmelinářů , překupníků a další pakáže , která se snaží urvat co to jde. Podle toho pak vypadá i práce , kterou někteří odvádějí. Já se jen tak neurazím a pokud chceš radu jak na stříbřenku ,tak ti jí dám.( nech si to nachromovat u fušera) Dělám si srandu. Kámoš má péráka lidovku a všechno stříbrný bral klasickou stříbrnou 8110 hliník nitro, asi ve třech vrstvách a vhled je dobovej.Podklad nitocelulozový stříkací tmel.Jinak zbytek má taky v nitru .Někdo hlásí , že se to poškrabe, že je to matný atd. Znám borce co sfouknou nastříkat motorku za sobotu a pak čuměji , že to stojí za hovno. Tenhle borec stříká motorku taky tejden. Stříkne prvně tři vrstvy a nechá to zaschnout, pak to nejjeměším šmirglem srazí a další tři vrstvy. Barva dostane tu hloubku a pak to po zaschnutí pořádně rozleští. Jezdí na tom péraku tři roky ,co to jde ,i do práce a ta motorka vypadá furt parádně. Tenkrát taky neměli žádný dvousložkový barvy.Ono uvést stroj komplet do originálu je nesmysl. Ty barvy a ta technologie jsou dávno pryč. Ten kdo říká , ře má vše jak má být , tak jen kecá , aby bylo na srazu o čem mluvit. Každej se snaží jak umí a co a jak si doma postaví je ve finále jeho věc. Nejadši mám takový chytráky co přijdou a hlásí . \\\"Tenhle díl měl jinou barvu, tohle bylo, nebo nebylo v chromu, odstín té jawácké byl jinej, tenhle typ měl jiný páčky\\\". Ve finále pak přijede na paskvilu kříženým třema motorkama. Jinak na tu stříbrnou to funguje , můžeš tam dát i o vrstvu víc to není na škodu , ale hlavně to není ani lesklé, ani matné , má to ten dobovej nádech. Měj se fajn a neřeš neřešitelné , radši někoho sem tam pošli zravě do prdele a bude to OK.Tonda    [Tonda]   13.01.2006     Přidat odpověď  
Zobrazit fotografiiOdpověď  Tondo,plně s tebou souhlasím,přesto,že s chromováním nemám zatím
zkušenosti.Nejsem ani ortodoxní JAWAř,či ČZeťák,ale mám rád motorky všeobecně a když je hezky udělaná je mi jedno jestli je to SUZUKI,nebo STADION.
Jen chci jen vyzvednout tu hamižnost a jak koho co nejlépe ojebat(omlouvám se,ale čeština má tak výstižné termíny,že výraz podvést se užívá snad už je v MŠ)a zvláště,když dotyčný nabízejíce
medvědí službu zjistí,že před ním stojí naprostý lajk,navíc v krizové situaci do níž se dostal nedostatkem náhradního dílu na svého miláčka-veterána.
Vloni jsem scháněl nějaké díly na toho svého(Honda 1984) a dodavatelé se doslova trumfovali horentními sumami za díly u nihž
se ceny různily mnohdy o 500 až do 1000 Kč.
Naštěstí máme internet(toto není žádná propagace)na kterém jse našel dodavatele,který nejen,že měl vskutku smrtelníkovi přijatelné ceny,ale byl ochotný a sdílný podělit se o své bohaté zkušenosti(byl to bývalý ne vrcholový motokrosař v důchodu)a rady.
Před takovými smekám a patří jim dík.
Záměrně nenapíšu o jakou prodejnu jde,aby to neznělo jako reklama,které máme všichni dost všude kolem nás.Kdo by měl zájem,tomu rád sdělím,kde na severu Moravy dobře koupit.
Všechny zdravím a přeji hodně zdaru v roce 2006,Miki    [Miki]   14.01.2006
 Přidat odpověď   (1) 

Veterán Kalendář - kalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006