MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316039 příspěvků |8175 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 154 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexŠrotiště aneb fórum o fóru | Diskusní téma 28.5.2024 13:10  
Tipy pro registrované uživatele
 Moderovaná diskuse Moderovaná diskuse. Registrovaný uživatel může kdykoli odstranit nevhodné příspěvky v diskusích, které založil kliknutím na tlačítko Odstranit
 Odstraněný příspěvek je označen symbolem Odpověď  a textem  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse.
 Odstraněný text vidí pouze moderátor diskuse.
 Uložit diskuse do seznamu sledovaných diskusí Uložení diskuse do seznamu sledovaných diskusí se provede kliknutím na příslušný symbol zobrazený přihlášenému uživateli za každým úvodním příspěvkem.
 Oživit diskusi Registrovaný uživatel může též oživit jakoukoli diskusi a nezodpovězený dotaz. Stačí kliknout na příslušný symbol a diskuse se přesune na čelní místo ve výpisu. Nezodpovězený dotaz se objeví v tématech dne v úvodu výpisu.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma 

O veteránech již diskutujeme přes 10 let


 Víte že je tomu již 10 let kdy byl zde vložen první diskusní příspěvek?
Bylo to sice ještě na mých osobních stránkách předcházejících MotoMagazínu a témata diskusí se točila pouze dle témat tehdejších článků, ale i přesto zůstaly zde tyto diskuse uchovány. Po založení MotoMagazínu se stalo diskusní fórum jeho důležitou součástí a bylo postupně rozšiřováno. Počátkem roku 2006 jsme pro diskusní fórum založili novou doménu www.veteranforum.cz a diskusní okruhy postupně rozšířili do dnešní podoby. Vzpomene si někdo na počátky zdejšího diskutování? http://www.veteranforum.c z/index.php?id=100&pa ge=4560&tema=1&id top=
Historii se utéci nedá.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  15.02.2012     Přidat odpověď  
Odpověď  iDNES.cz upravuje pravidla, diskutovat půjde jen pod reálným jménem: http://redakcni.blog.idne s.cz/clanok.asp?cl=290391 &bk=60112

Myslím, že podobé opatření bude za chvíli zcela běžné i jinde na internetu. Jde jistě o krok správným směrem. Já jsem rád, že VeteránForum navštěvují v drtivé většině natolik kultivovní lidé, že k povinné registraci nebudeme moci sáhnout.

Registrace na VeteránForu je omezena jen na volbu nicku podpořeného existující emailovou adresou, což v současné době vyhovuje. Věřím, že časem většina pochopí, že zdejší registrace je výhodná zejména pro samotného registrovaného uživatele. Už jen proto, že má nad svými příspěvky přehled i roky nazpět.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  03.10.2012
Odpověď  Dnes jsem si přečetl článek - Poprvé v Česku: Vyhazov ze seznamky není diskriminace - článek,který je dnešního dne uveden na centrum.cz.
Podle mého názoru je to stejná,či velmi podobná situace – jeden z návštěvníků seznamky svými výpady obtěžoval další účastníky kteří se do seznamky přihlásili.
Muže dal na černou listinu a neprodloužil mu registraci, která umožňovala seznamování, majitel seznamovací agentury v Praze.
Důvodem byly stížnosti žen, které muž obtěžoval s nevhodnými návrhy. Rozhodnutí o tom, že už nebude obnovena registrace, poslal majitel agentury v SMS zprávě.
Odmítnutý muž ale majitele agentury zažaloval a chtěl po něm i 60 tisíc korun jako odškodnění. U Městského a ani Vrchního soudu v Praze neuspěl.
Soudci rozhodli, že zařazení muže na černou listinu není možné považovat za diskriminaci, na takový krok mají podnikatelé právo.
Vytvoření černé listiny lidí, kteří se v seznamovacích agenturách a na seznamkách chovají nevhodně, není diskriminace a na takový postup mají majitelé těchto společností právo.

Jsem přesvědčen, že podobný princip je možné uplatnit i v případě veteranfora.Pokud někdo dlouhodobě,prokazatelně a jednoznačně narušuje zavedený běh věci,diskuzi,či jinak maří snahu o plodnou diskuzi nezbývá nic jiného než jej z diskuze vyloučit.a podle mne si může podávat trestní oznámení kamkoliv. Co by v něm chtěl dokázat? Že on je jediný,kdo má pravdu? Takto asi nelze hodnotit objektivně vzniklou situaci.
Proč by měla většina trpět proto, že někdo není schopen respektovat obecně vžité principy a držet se směru dané diskuze bez toho, že by atakoval osobu, která má na svůj názor jednoznačně právo? Z jakého důvodu by měla většina dodržující závazná pravidla,dané mantinely veteranfora trpět proto, že je někdo neukázněný ?
Odstavení,byť jen dočasné je podle mne na škodu veteranfora,protože se podřizuje přání jedince , které nemá v našem právním řádě oporu.
Nejde o to někoho jen tak ignorovat,nereagovat a ponechat mu prostor pro jeho výpady. Myslím si že právě v tomto případě se to neosvědčilo. Jak lékař praví – vřed je třeba vyříznout neprodleně a ne čekat až se rozroste.Pak mohou být problémy. A ty nastaly i v tomto případě.
Záměrně nehovořím o nějaké konkrétní osobě , hovořím o účastnících,či účastníku diskuze , který není schopen pochopit, že se musí chovat tak a tak, jak to dovolí nastavené mantinely na veteránforu.
Nic více a nic méně.Tato pravidla musí závazně respektovat.
Pokud nerespektuje – nezbývá než jej z diskuze vyloučit,dát na černou listinu a není třeba o tom dále polemizovat.
Oznámit to v rámci dané diskuze – ten a ten pro své nevhodné chování postaven na černou listinu…….
Jen tak podle mého názoru lze věc napravit.
Tema bych otevřel,pokud admin uzná některé příspěvky jako nevhodné – provedl bych vymazání a to co odpovídá standartu diskuze která je na stránkách veteranfora obvyklá může být nadále zveřejněno ku prospěchu těch, kteří si veteranfora váží a rádi v něm nalézají odpovědi na své každodenní otázky,které řeši v souvislosti se svým krásným koníčkem - bicykl.    [modrýpérák] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.03.2012
Odpověď  Já jsem několikrát apeloval na diskutující, že jedinou skutečně účinnou obranou je ignorace narušitelů diskuse. Příspěvky narušitelů diskuse časem zapadnou a pokud ne, tak se mohou kdykoli zpětně - třeba na upozornění - vymazat. Rád bych představil nějaký všespasitelný systém, ale obávám se, že takový prostě není možné zavést.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  21.03.2012
Odpověď  JB: Vaše rada (nereagovat na útoky) z 17. 2. je jistě dobře míněná, ale v praxi neuskutečnitelná. Jak sám dobře víte z tématu Bicykly, vůbec není v režii většiny uživatelů, jak se bude diskuze dál vyvíjet. Jestliže se objeví narušitel, kterého jediným cílem je provokovat (tak jako ve zmíněném tématu), pak ostatní slušní mají "povinnost" jen přihlížet destruktivní činnosti tohoto "režiséra"? Jistě, ojedinělý pohoršívý příspěvek, nepovšimnut, zapadne. Ale když se takové příspěvky objevují cíleně dnes a denně, a to od jednoho a téhož, pak nezapadnou, ale otravují vše kolem. Jsou dny (když je dotyčný "v ráži") kdy není možné napsat cokoliv o čemkoliv, aby na to nepřišla nesmyslná a provokující odpověď, většinou útočící na osobu přispěvatele, nikoliv na obsah jeho příspěvku. A o to podivněji a depresivněji to působí na nové, většinou neregistrované a nezkušené uživatele (ověřeno právě dnes z privátního mailu), když pošlou svůj první dotaz (a nedejbože, aby se v něčem při vkládání příspěvku spletli, což se stalo jedné nové uživatelce v posledních dnech), dočkají se na něj odpovědi jako v zařízení té nejspodnější cenové skupiny. To jako administrátor hodláte tolerovat a přehodit všechnu odpovědnost na ostatní uživatele? Se zlem je nutné účinně bojovat a ne se vůči němu chovat zdrženlivě, viz vase soukromá rada: "komu není rady...". Totiž "Pravda a láska", při vší úctě k tomu, kdo tento pojem zavedl, vítězí cestou dobroty, bohužel, jen v pohádkách!    [HonzaH.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  10.03.2012
Odpověď  Jo tak pokud to půjde nastavit i v průběhu diskuze, tak to je jiná. Pokud by to byla podmínka hned u založení otázky, tak by to bylo horší. Teď ale nechápu, jak to bude dělat ten, kdo není registrován a přitom je zakladatel starého tématu. Jak nastaví tuto podmínku, když by sám nemohl reagovat na své téma?    [x]   29.02.2012
Odpověď  Souhlasím a proto se snažíme udržet veteranforum bez nutnosti registrace diskutujících.
Volba možnosti zablokování diskuse pro registrované je myšlena zejména pro případ, kdy se diskuse zvrhne směrem, který již není pro autora diskuse přijatelný.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  29.02.2012
Odpověď  Diskuze pouze pro registrované je o ničem a nic to neřeší.Většina diskutujících jsou neregistrovaní. Takže, ne jen že tu budou narušitelé diskuzí, ale ještě tu nebudou ani diskutující, kteří nebudou registrovaní. Řěšení je dát možnost zakládat diskuze pouze registrovaným, protože ti mohou moderovat a pak si tam může přispívat kdo chce.

Návrh dát předem podmínku účasti pouze registrovaným povede jen k tomu, že se zakladatel nic nedoví, protože když se podíváme, tak registrovaným se nějak moc radit nechce, že? Až na pár vyjímek.    [x]   27.02.2012
Odpověď  Pokud založí diskusi neregistrovaný uživatel, ztrácí bohužel možnost kontroly nad vkládanými přípravky. Má-li zájem diskusi moderovat, nechť se přihlásí.
Já, jakožto tvůrce veteranfoa a tudíž i admin, vám všech dotčeným chci oznámit, že je zcela ve Vaší režii, jak se jednotlivé diskuse budou vyvíjet. Doporučuji však, než se začnu písemně pohoršovat nad příspěvkem jiného, z hluboka za nadechnout a říci si, zda mi to opravdu za to stojí. Zda mi za to stojí opět roztáčet spirálu nesmyslného osočování. Zamyslete se. Působí-li na mě příspěvek od kohosi pohoršivě, má smysl mu to hned vracet? Není lepší nereagovat s tím, že pohoršivý příspěvek časem zapadne?

Abyste neřekli, že se nesnažím posunout veteranforum dále, tak mohu říci, že v dohledné době spustím možnost blokace diskuse pouze pro registrované uživatele. Opět bude záležet jen a pouze na zakladateli diskuse, jak se rozhodne s diskusí naložit.

IP adresy je zbytěčné zveřejňovat, protože tu si může každý obejít jak chce. A že se tak i děje.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  17.02.2012
Odpověď  Toto forum je moje nejoblíbenější internetová záležtost.
Dík za vytvoření těchto stránek    [vostr] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  16.02.2012
Odpověď  To jen svědčí o tom, že je to dobrá věc a také oceňuji, že se fórum nemění každou chvíli jako třeba aukro. Takže když se tu člověk zorientuje, tak mu to stačí a nemusí se stále přizpůsobovat nějakým novinkám.Takže si musíme fórum bránit a proto by to Jednu změnu chtělo a to možnost zbavit se nevhodných přispěvatelů viz. fórum o kolech.Moderováná diskuze registrovaným uživatelem to moc nevyřešila, ale díky buhu aspoň za to.    [pokus o záchranu]   16.02.2012
 Přidat odpověď   (10) 

Veterán Kalendář - kalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006