MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315880 příspěvků |8162 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 31 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly od roku 1945 | Odpověď 15.4.2024 16:56  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Karburator CZ 250 455.
Zdravim.
Som tu novy, chcel by som sa poradit.
Dostala sa mi do ruk CZ 250 455.01 1960, ktora ma osadeny karbec 2924 SBD11 trysky 40/98.
Chcem sa spytat co si myslite o tejto kombinacii? Je to vhodne pre ten motor?
Dakujem.    [Marti.n11] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   02.09.2023     Zobrazit téma  
Odpověď  No jo, ale kde zohnat pouzitelny jikov 2926 za rozumnu cenu, na bazosi ti smejdy pytaju nehorazne peniaze a tie lacnejsie kadejake cinske nahrady stoja vraj za prd.    [Marti.n11] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  04.09.2023
Odpověď  :-) je to pořadové číslo motoru, věř mi :-)

motorka s menším karburátorem pojede, ale jak píšeš tak výkon bude "přiškrcený"    [meela]   03.09.2023
Odpověď  Ten karburator ma priemer difuzoru 24 mm a mal by tam byt 26 mm. Neobmedzuje toto vykon motoru ked je tam mensi priemer?
Na bloku je vyrazene cislo 455.01.04960, z tohto dedukujem ze to bolo vyrobene 49 tyzden roku 1960, ale mozem sa mylit, to je len moja dedukcia :-)
Tiez by to mohlo byt poradove cislo vyrobeneho kusu :-)    [Marti.n11] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  03.09.2023
Odpověď  250 by měla mít karburátor 2926, 2924 je na 175. Hlavní tryska není zase tak důležitá, pokud nemá úplně špatný rozměr. Důležitější je seřízený volnoběh a pozice a stav jehly.
Jinak správné trysky a typ karburátoru budou i v katalogu a návodu k obsluze.
Jo a určitě je to 1960? Myslel jsem, že 455 začaly až 1961...    [meela]   02.09.2023
Odpověď  Myslet si můžeme co chceme. Důležitá je TH v kombinaci s fitrem drátěnka/papírák. Použít můžeš v podstatě jakýkoliv kývačkový karbec se správnou HT. Je třeba zkoušet a hledat funkční osazení, orientačně něco najdeš v tabulce karburátorů u jawarmaniaka.    [Panelka]   02.09.2023


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006