MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316177 příspěvků |8186 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 49 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexPřívěsné vozíky, sidecary | Odpověď 15.7.2024 00:32  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Připojení sidecaru Velorex 560 k motocyklu Jawa-Čz 175 ccm typ 356
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s připojením sidecaru Velorex 560 k motocyklům 175ccm typ 356 nebo 450. Jaké úpravy provést? Dle dobových brožur a článku je to ve výjimečných případech možné připojit ke 175 ccm. Děkuji    [Petr Klika]    10.06.2023     Zobrazit téma  
Odpověď  Pokud tedy není připojení pouze "tuningovým" projektem voženým na přívěsu po srazových akcích, tak bych doporučoval nejdříve studovat legislativu, za jakých podmínek toto lze.
Za život jsem viděl všelijaké předělávky, nastavované rámy a jezdilo to i na silnici, ale dnes bez patřičné bumážky by se z toho mohl lehce stát i doživotní problém.    [Luboš]   12.06.2023
Odpověď  Co znamená ,,sotva jede"? Pokud se zvolí vhodný sekundární převod do síly, tak to prostě pojede, jen ne tak rychle. Pokud u 250 ccm dáte místo 19z kolečka 15 zubé, pojede to dobře, jen maximalka bude místo 100 km/h jen cca 70 km/h. Pokud to samé uděláte u 175, tak to pojede třeba 55-60 km/h maximálně, to je jak pionýr. Ale prostě pojede to.

Druhá věc je, což s Montym souhlasím, že asi ČZ Strakonice a Velorex nevydají povolení k provozu....    [Paul von Starkenbach]   11.06.2023
Odpověď  Je to prostě BLBOST .
Sajda sotva jede i s motorem 250 ccm, jak asi pojede se 175? Sice se montovala Druzeta s motorem 175 ccm,ale i to je totální zoufalost na jízdu. Motor ve skůtru Čezeta 502 má o 20% vyšší výkon, a navíc VĚTRÁK.

Nevymýšlejte blbosti, a věnujte čas a peníze něčemu rozumnějšímu. Stejně Vám výrobce nevydá podklady k legalizaci na silnici.....    [Monty]   11.06.2023
Odpověď  Pokud se změní u 356 sekundární řetězové kolečko z originálních 16zubů na 13zubů, tak by to teoreticky neměl být problém.    [Paul von Starkenbach]   11.06.2023


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006