MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315696 příspěvků |8137 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 31 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexŽivot kolem veteránů | Odpověď 25.2.2024 12:48  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Kuny, myši, krysy a jiná havěť
Poslední dva roky slýcháme z medií a okolí přemnoženost hlodavců v přírodě. Vždy před zimou zaznamenám zvýšený výskyt hlodavců, který na jaře pomine a kamsi se ztratí. Letošní rok je zcela odlišný v tom, že hlodavci neodešli, ale naopak se na jaře rozmnožili, včetně krys. Nyní je množství mnohem vetší než běžně v zimních měsících.
Vzhledem k velkému počtu vozidel (motorek, aut, traktorů) nastává již velký problém jak je uchránit. Běžně přes víkend si pod kapotou udělají hnízdo i u auta, kterým se dojíždí za prací.

Jak toto kdo řešíte, jaké prostředky používáte?    [vintera]    27.07.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Ja se říká v https://www.veteran-prodej.cz/2018/garaz-jako-zabezpeceni-veterana-nemusi-stacit/ nestačí auto dát do garáže, ale já mám všude pastičky :)    [Honza]   30.12.2020
Odpověď  Mám 2 psy a 2 kocoury, extrémní počet hlodavců nevidím a víc mě štve kuna a bojím se o instalaci několika aut a jsem dokonce rád za ochcané ráfky za co bych jinak psům huboval.    [Kadel]   27.07.2020
Odpověď  Hlodavci jsou nositeli velkého množství chorob, včetně smrtelných, tak je nutno jejich výskyt omezovat, o tom snad není pochyb. Jiný pohled je extrémismem.
Hubení hlodavců návnadami s jedem se možná jeví někomu jako prasárna, proto zřejmě došlo před 2 lety direktivně k podstatnému omezení obsahu účinné látky v prodávaných návnadách. S tím zjevně souvisí i kalamitní přemnožení myší (více odolné) v ČR. Časově to zcela odpovídá. Domnívám se, že dotčené hlavy nesou za tento stav přímou odpovědnost, ale nějak se k ní nehlásí. Proč asi?

Dobrá,souhlasím, vzhledem k přírodě, jejíž jsme součástí, se toto hubení návnadami může nazvat prasárnou, jako další věci kolem nás (plasty, topení, klimatizace, silnice, regulace a přeměna celého životního prostoru člověka). Každý člověk má o malinko jiné priority a smýšlení, jeden bojuje proti dopravě, ale pro chleba by pěšky do pekárny asi nechodil, jinému vadí elektrárna, ale bez mobilu nedá ani ránu a večer při svíčkách taky nesedí, dalšímu vadí uhlí, ale v zimě neshání medvědí kožich (a chudáci medvědi, kde je brát). Tak by se dalo s "prasárnami" pokračovat. Co je a není prasárnou je čistě na individuálním pohledu a úvaze každého jedince na konkrétní věc.

Vše toto je nanejvýše pokrytecké a s tím souvisí i dvouleté přemnožení hlodavců, protože si někdo řekl, přestaneme regulovat stavy hlodavců návnadami snížením obsahu účinné látky, zřejmě aby je nebolelo bříško. Výsledek je ale opačný, hlodavci návnady žerou a většinou nehynou, pouze je asi déle bolí to bříško. Samo sebou, že se jedinec návnady již vícekrát nedotkne. Takže výsledkem snahy je déle trvající bolení a přemnožení. S přemnožením souvisí i mnohem zvýšené kladení nástrah všeho druhu. Takže snaha zabránit aplikaci na necílové organismy omezením účinné látky vyústila v přemnožení a defakto zvýšení aplikací. Jak geniální, hodné obdivu.

Je faktem, že člověk je obdarován výkonnějším mozkem než hlodavec a tak na něj vymýšlí (vymyslel) i všelijaké nástrahy k jeho potlačení, včetně nástrah s látkou působící krvácivost a smrt. Hlodavec ale stále odolává a působí škody jak na zdraví (v minulosti morové epidemie), tak na majetku.
Pokud řekneme ke způsobu likvidace za a) návnadami - "prasárna" , nutno ale říci i za b) jaký je jiný rychlý, účinný efektivnější způsob potlačení kalamity.
To je to, oč tu běží a je i mou otázkou, jak zabránit přemnoženým hlodavcům se nadále rozmnožovat a ohrožovat okolí.
Došlo to tak daleko, že desítky potkanů se procházejí po dvorech a po setmění jsou jich stovky. Pouští se úplně do všeho, z čeho se dá postavit hnízdo, lezou všude kde mohou hnízdit a co sežrat. Na poli po sklizni ječmene jsou myši k vidění po desítkách na několika krocích.

Pět deset myší a nějakou tu krysu (správně potkana) dokáže chytit dobrá kočka, kuna, past. Ale stovky jich nechytí a tak se dva roky vesele přemnožují a žerou a ničí co najdou. Pokud bychom spočítali, kolik by bylo potřeba hladových kocourů na potlačení hlodavců, tak si nedovedu představit, kde je vzít a co s nimi poté učinit, až všechny hlodavce pochytají. Asi by byly dalším extrémním problémem, jako ti hlodavci.

Ani silná betonová vrstva neodolá prohrabání, pokud má potkan chuť a vůli se někam dostat za potravou. Přemnožení je doslova boj o potravu a prostor.
Tímto způsobem se přemnožení potkani dostávají k potravě i ve skladech obilních a neznám nikoho, komu by chutnal chleba s přídavkem jejich trusu. Jeho velikost a váha jej zcela neumožní odstranit z obilovin při čištění a ty se občas používají ve vertikále potravního řetězce člověka. A to je poté ta "správná" prasárna.

Jinak poraďte, prosím, co s tím. Jen čekat, že se to samo vyřeší se mi již nechce, protože čekám dva roky a situace se jen horší. Přemýšlím o nějaké elektrické ochraně strojů (mohou způsobit zkrat a požár - obecné ohrožení), ale teď si vůbec nejsem jistý, zda-li jejich vypuzením nedocílím jen přestěhování k sousedům, což by mohlo být také označeno jako "prasárna". Tak nyní opravdu nevím.    [vintera]   27.07.2020
Odpověď  Doufám, že ty "staré zásoby" nebyl karbofuran. To by zas mně asi nestačila zásoba sprostých slov. Ostatně, používat jakékoliv jedy je prasárna!    [A.Černý]   27.07.2020
Odpověď  Garáž myšotěsná na vše je problémem, musel bych mít hangár na letadla. Mám něco motorek i v domě (13), ale víc se nevejde, auta a traktory neprojedou dveřmi. Ostatní v garáži, stodolách i na dvoře. Loví pes, sousedovo kočky, pasti a nestačí. Chytil jsem kunu, ale raději jsem ji tentokrát pustil, aby lovila ty hlodavce, už si nevím rady.

S jedem je to dva roky problém, protože po něm myši nehynou a staré zásoby došly.
Přemýšlím o nějakých elektrických plašičích, ale nemám s nimi žádnou zkušenost jak jsou účinné.    [vintera]   27.07.2020
Odpověď  Řeším to staletími ověřenou metodou - kocourem! :-) Momentálně je stav nouze, kocour nasraně hlásí akutní nedostatek myší. Včera v zoufalství ulovil netopýra. :-)

A pak mám zamčené myšoťěsné garáže.

P.S. kuna není hlodavec, nýbrž šelma.    [A.Černý]   27.07.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006