MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315084 příspěvků |8092 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 41 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexŠrotiště aneb fórum o fóru | Odpověď 29.9.2023 16:03  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiZodpovězené téma Jak zmenšit fotografie vkládané do příspěvků?    [forum]    20.02.2007     Zobrazit téma  
Odpověď  Je to trochu z jiného soudku, ale fotek a obrázků se to týká - určitě jste si všimli že se občas něco stane s obrázky a zamění se např. do téma mopedů fotka kývačky atp. Nemáte tušení co je to za Šotka? Je to tím, že lidi nechávají obrázky pojmenované přímo z foťáků (IMG1234, DSC1234 a podobně) a pak se sejdou v databázi dva se stejným názvem?    [xbedla] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  07.02.2011
Odpověď  Žiš radši si zdarma stáhněte IrfanView,ten je daleko lepší,než to trapný malování..    [krtek]   16.02.2009
Odpověď  V podstatě jde o to, zmenšit rozlišení fotografií tak, aby se snížila jejich velikost pod 100 kB. Doporučuji v grafickém programu zmenšit výšku na přibližně 350 až 400 bodů a zachovat poměr stran. Potom uložit fotografii jako jpg s kompresí kolem 10%. Při této kompresi nedojde k velikému zkreslení a velikost 400 bodů je ještě dostatečná k přečtení detailů. Takto upravená fotografie by se v pohodě měla vejít do limitu 100kB.
Zobrazovaná fotografie není serverem nijak dále upravována, takže doporučuji si předem vyzkoušet vhodné poměry nastavovaných hodnot k dosažení co nejlepšího výsledku.
V archivu máme již přes 2200 fotografií. Které diskusní fórum disponuje takovým množstvím? A k tomu třeba konstatovat, že jedna fotografie dokáže kolikrát říci více než desítky napsaných slov.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  20.02.2007
Zobrazit fotografiiOdpověď  Nyní zmenšíme rozměry obrázku (v procentech) na požadovanou hodnotu.    [forum]   20.02.2007
Zobrazit fotografiiOdpověď  V programu Malování (mspaint) v nabídce obrázek zvolíme roztáhnout/zkosit Ctrl+W    [forum]   20.02.2007


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006