MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315343 příspěvků |8113 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 66 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexŠrotiště aneb fórum o fóru | Odpověď 9.12.2023 02:23  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Vážení uživatelé veteranfora.
Mám malý technický dotaz. Pozoruji, že docela často se podaří odpovědět na zjevně jiný příspěvek. Jak se toto tak lehce může stát? Potřebuji to vědět zejména proto, abych mohl v tomto duchu vylepšit layout.Asi stejný problém bude s vložením nového dotazu místo odpovědi.
Předem děkuji za podněty.    [Jiří Bartuš]    27.06.2006     Zobrazit téma  
Odpověď  Možná to bude tím, že máš ty plochy (nebo rámečky) jakoby stínované. Nahoře a vlevo je ohraničení bílé a vpravo+dole je černé. Domnívám se, že při rychlém pohledu spodní černá čára může působit opticky jako oddělení článku od dalšího (předchozího) a okno "přidat odpověď" se tak jakoby přiřadí k předchozímu příspěvku. Také se mi to už takto stalo. Možná by jsi mohl zkusit udělat ohraničení celé stejnou barvou.    [jirik] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  06.05.2008
Odpověď  Asi máš pravdu. Zkusím vymyslet nějaký zlepšovák, něco jakou rychlou reakci.    [Jiří Bartuš]   28.06.2006
Odpověď  Já myslím, že by to mohlo být jedině takhle: Když je sloupec příspěvků moc dlouhý, ten, kdo si přečte pouze původní dotaz (nebo nejnovější odpovědi) a chce na něj odpovědět, klikne automaticky na nejbližší odkaz "Přidat odpověď", který ale patří k příspěvku nad tím, na který chce odpovědět (krkolomně vysvětleno, ale snad to je k pochopení...). Takže asi jedině vizuálně výrazněji oddělit jednotlivá témata, nebo ikonku "Přidat odpověď" přestěhovat mezi dotaz a poslední odpověď. Nebo zobrazit původní dotaz nad vkládání textu do odpovědi, aby se ještě hříšník zarazil.
Dnešní internetový surfař je uspěchaný (aby šéf, nebo profesor neviděli, že si brouzdá po veteranforu) a tak si pořádně neprohlídne co dělá a co kam vlastně píše :-)    [Petr Kropáček ml.]   28.06.2006


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006