MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 309754 příspěvků |7690 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 29 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly ČZ 125/150 | Odpověď 14.4.2021 14:01  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Polovodičová dioda CZ 150c
Zdravím, vím že se to tu už několikrát řešilo, ale trochu si nevím rady. Zapojuji elektriku na CZ 150C(novější zapojení) a co jsem zjistil jde selenový usměrňovač vyměnit v dnešní době polovodičovou diodou. V tom je právě problém. Nevím jaký typ tam mám dát? Nejsem v tom vůbec znalí. Všude kde se to řešilo, nikde jsem nenašel daný typ či aspoň označení. Děkuji moc za radu    [Vladislav150cRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   12.03.2021     Zobrazit téma  
Odpověď  Jako náhradu tlumivky se dá použít stabilizátor napětí, už se to tady probíralo:
https://www.veteranforum.cz/index.php?id=11&idkat=113&idtop=308688
http://www.motokramek.cz/dily-stabilizator-napeti-6v-babetta/
https://www.minibikemania.sk/regulator-6v-pre-6v-system/    [Martin Štindl]   15.03.2021
Odpověď  omlouvám se, spletljsem to. Myslel jsem čím v dnešní době nahradit tlumivku. děkuji za pomoc    [Vladislav150cRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.03.2021
Odpověď  Jaký druhý typ? že tam byl třívrstvý selen?    [Martin Štindl]   12.03.2021
Odpověď  Ano toto jsem také pročítal, ale pokud jsem ani selenový usměrňovač neměl, tak tam je ten druhy typ, tam by mě zajímal více.    [Vladislav150c] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  12.03.2021
Odpověď  Zrovna tento týden jsem nahrazoval selenový usměrňovač diodou. Řídil jsem se návody zde na fóru a na stránkách jawarmaniaka. Použil jsem diodu KY 708, už se hůře shání, ale nakonec jsem jednu sehnal (popř. zkus KY 710).
Tady máš odkazy, kde se to řešilo:
http://jawarmaniak.wz.cz/technika/selen.html
https://www.veteranforum.cz/index.php?id=11&idkat=113&idtop=102229
Ať se daří :)    [petrmachr] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  12.03.2021


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006