MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 313317 příspěvků |7962 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 31 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly ČZ 125/150 | Odpověď 25.9.2022 00:42  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Cz 150 C únik oleje
Mám nové poskládané motor,pěkné běží na první chytnuti,
ale jak zůstane stát na stojanu a je zadní kolo na zemi,prolíná mi olej kolem radicky a start.paky,stika po výfuku na zem,vytece cca panák oleje..jde to nějak utesnit, vyřešit?    [70karel] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   06.07.2022     Zobrazit téma  
Odpověď  Jako mladý jsem měl několik zetek a u všech mírně prolínal olej. Tekl vždy jen po nalití až do ustálení hladiny provozem. Mám dnes zetku, kde jsem si stojánek, aby vydržel, vyrobil sám a je delší. Způsobuje to, že zahřátý olej při stání do většího kopce a zvednutým předním kolem prolíná. Tak buďto špalík na delší stání, nebo obrátit motorku. Při provozu prolíná nejvíce po nalití, potom nic moc neteče, protože po čase se hladina oleje ustálí a je ho akorát, že jen mastí víko. Do plna chybí oleje opravdu malinko.
Druh oleje na to nemá vliv. Olej je nutno dát takový, aby spojka dobře fungovala. Na zetkach jsem měl převodový i motorový, podle toho jaký je materiál lamel. Současná zetka jezdí (spojka) jen na motorový 15w40, protože lamelám převodový vyloženě nechutná.    [Luboš]   10.07.2022
Odpověď  Typ oleje nemá vliv na úniky maziva, olej na provozovaných ČZ 125/150 okolo startovací hřídele v minimálním množství uniká vždy. Není na té motorce(C pevná?) třeba menší 2,50" pneumatika nebo delší replikový stojánek? To by zvětšilo náklon motorky při stání na stojánku a to by už mohlo dělat tyto potíže. Z výroby nebyla hřídel ve víku nijak těsněná, dnes si většinou dodatečně do víka dělají zápich pro NBR kroužek aby se omezilo unikání oleje.    [Martin Štindl]   09.07.2022
Odpověď  No je to divný ale teče to ,přitom z kontrol.sroubu nic neteče,jaký dáváte olej do převodovky?    [70karel] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  09.07.2022
Odpověď  Není tam jednoduše moc oleje? Tyto motocykly mají i při stání na stojanu hladinu vždy pod startovací hřídelí.    [Martin Štindl]   06.07.2022


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006