MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316183 příspěvků |8188 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 41 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 16.7.2024 07:48  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit dokumentModerovaná diskuse Zodpovězené téma DERBI 250 ala Perak
Jen pro zajimavost jak se Perak stal vzorem pro vznik mnoha dalsich legend. DERBI 250 byla tady ve Spanelsku vlastne kopii peraka a zacala se vyrabet az v roce 1950. Dneska je tato zde ve Spanelsku takova legenda, ze kdyz jsem se po ni shanel, tak jsem nenasel jediny exemplar na prodej.
A co Jawa Perak u nas? Ohledne stoupajici poptavky a cen se asi stale mame na co tesit :), zvlaste pokud nasi mili prekupnici budou dale zvesela pokracovat v prodeji CZ moto zahranicnii klientele, tak jak je tomu doposud. Ostatne ani se nedivim, motocykly rocniku 40, 50, 60, ve slusnem stavu ci po renovaci se zde radove prodavaji v rozmezich 5-10.000 EUR, nehlede na to zda jde o 2takt ci 4 takt....    [JESE] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   16.03.2010     Zobrazit téma  
Odpověď  jese - to držím palce s dovozem tohodle do čech! Takovej kousek tady jistě druhej nebude . Já scháněl Italjet s motorem JAWA snad 5 let po všech čertech,až se zadařilo v holandsku. Stál sice podobně jako hezký anglický čtyřtakt,ale těch je všude spousty.    [Monty]   17.03.2010
Odpověď  JESE, já myslím, že Monty má opět pravdu. Ti Španělé neví co píšou.    [Honza l]   17.03.2010
Odpověď  Derbi verejne priznava, ze vzorem pro vyvoj tohoto stroje se stala Jawa Perak 1946, ostatne je to i zmineno v tom clanku "s nekterymi vylepsenimi jako napr. pravostrane razeni se svetelnou indikaci zarazeneho stupme" :)"vyroba trvala 10 let"

Nazor necham na vas, ostatne sem nazoru ze design peraka byl o dost lepsi. Derbi evidentne rak mnoho nehledela na detail. Trochu mi to propomina analogii dnesnich Cinskych vyrobcu :)
V kazdym pripade bych chtel tuto sehnat jako raritu, navic mi imponuje predstava prijet necim takovym na Veteransky Sraz v CR :)    [JESE]   17.03.2010
Odpověď  Jinak motorka hezká.

Navíc,když se podíváte,tak proti Péráku z roku 1950 to má celonábojový brzdy a tvar masky světla jako Kývačka. Že be španělé měli přístup do vývoje JAWY asi nebude pravda - tak jak na to přišli o 3 roky dřív?
Zřejmě kopírovali stejný vzor,jen rychleji.    [Monty]   17.03.2010
Odpověď  Já si myslím,že o pohled na naše ušlechtilé Jawy,které mě otravovaly mládí/byly všude/nepřijdeme....A když se trochu člověk zajímá o předválečné a válečné motocykly,nemá vůbec strach,že někdo by Jawu pajcoval....    [kriz]   16.03.2010
Odpověď  JESE "z5" ???    [P]   16.03.2010
Odpověď  Monty - ano i ne, urcite se tahaji z5 vyvozni typy motocyklu ktere jsou svym zpusobem raritni, na tomse asi shodnem, ale u peraku to plati spis naopak. Diky sve dobe se jich u nas zachovalo opravdu hodne, zatimco v zahranici vetsina mtechto typu vzala za sve. Videl jsem na prodej par kyvacek a panelek, a ty ceny me docela sokovali.
Nemci se o jawy neperou, ale pral bych videt ty "srdcare" jawisty v jizni americe.:)    [JESE]   16.03.2010
Odpověď  jj,kdo měl tu čest si prohlédnou víc druhů DKWek o dost starších než pérák,tak je tam taky čistě nááhodná podobnost.a kde furt berete ty info že němci se perou o jawy atd?projedte si jejich inzerce,absolutní nezájem.A cena v čr je vysoká,protože je to tu ted moda.Jako už tu bylo mít koně,čtyřkolku,krosku atd.pár let a zas to opadne,a zůstanou jen srdcaři.    [jaromir-noskov]   16.03.2010
Odpověď  A viděl jste někdy DKW z období konce války? Nebo nějakou těsně poválečnou anglickou motorku?

Jestli se španělé(podobně jako JAWA) neinspirovali tam?

A překupníci,pokud to sleduju,dneska víc tahají český motörky ze zahraničí k nám než naopak.    [Monty]   16.03.2010


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006