MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 308386 příspěvků |7618 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 24 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 16.1.2021 09:10  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Zadní kolo - prachovka
Ahoj,
právě jsem zdá se dokončil stavbu Péráka 250 rv.1950. Včera jsem ho i poprvé nahrknul (trochu jsem si zadýmoval garáž). Mám dotaz ohledně prachovky zadního kola (kovová krytka středu u levého kluzáku). Dle fota v příloze existují dvě provedení - starší/novější. Má to starší provedení s větší opěrnou plochou k rozpěrce pozitivní vliv na vyšší tuhost zadní stavby, nebo je to jedno. Máte s tím někdo zkušenost? Na svém stroji mám to provedení s menším průměrem, ale našel jsem i to starší, tak nevím, jestli ho nemám nechat pochromovat a vyměnit. Ještě jeden dotaz - mám tam výfuky od p.Hadrávka a ten pravý nesedí optimálně na hrdle válce . Mám to stažený na prase a stejně tam lítají krupičky oleje. Jak nejlépe přiohnout koleno výfuku - oddělat tlumič a vzít zato, nebo koleno oddělat a někam upnout?
Díky    [Drak09] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   30.12.2012     Zobrazit téma  
Odpověď  Dobrý den.
Může někdo prosím oměřit prachovku na FJčko vpravo?
Děkuji    [Zbyněk]   04.11.2020
Odpověď  Prachovku bych použil tu v levo a na tuhost odpružení (pokud je to tak myšleno) to vliv nemá. Kolena - skusil bych to seskládat ještě jednou,pro jistotu vyměnit těsnění pod převlečnou maticí. Napřed dotáhnout samotné koleno(skoro až na doraz-ale aby s ním šlo pootočit do boku) a pak nasadit výfuk. Ten sesadit aby seděl jak má a pak teprve vše utáhnout. Pokud by úhel výfuku byl hodně mimo pak je na tobě jestli mu chceš pomoct silou a nebo reklamovat. To prskání oleje ven mi ze začátku taky dělalo a po zahřátí jsem opět dotáhl (před tím na krev) a to jsem opakoval asi 3x a od té doby klid.    [skvarek] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  31.12.2012
Odpověď  Na motorce 1950 mám tu levou ... . Ale za ta léta kdo ví co je vyměněno.

Viz: http://www.veteranforum.c z/index.php?id=11&idk at=114&idtop=71650

Pokud to nevezme origo těsnění tak reklamovat protože to prostě neucpeš. Jednou jsem koupil repliky kolen které nepasovaly a po mnoha pokusech šly do šrotu.    [vana-hb]   30.12.2012
Odpověď  S prvním dotazem neporadim co se týče kolena výfuků také mám od hadrávka a od začátku pravé taky plivalo stažené na krev utíral sem kapky po každé jízdě až na kaslíku nářadí. říkal jsem si časem se to zasviní ale nezasvinilo a prská pořád. Zkus to rozdělat a pod osazení kolena omotat azbestovou šňůru taky sem to chtěl udělat ale převlečná matka je tak utažená že nejde povolit jen sem si jí olámal ale ted na to prdim až mě to bude hodně srát koupim novou tuhle nějak povolim i destruktivním způsobem a tu azbestovou šňůru tam dám a pak to musí bejt bez problému    [Johny]   30.12.2012


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006