MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 311470 příspěvků |7811 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 29 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 29.11.2021 07:02  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma pérák 350 v kývačka 350
Zdravím.Prosím o radu. Jdou do kartarů z péráka 350 napasovat vnitřnosti z kývačky popř. panelky 350? Pokud ano,v čem se to projeví?    [basista] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   09.11.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Převodovky Pérák a Kývačka jsou úplně stejné,jak kola tak hřídele.    [David K]   22.12.2020
Odpověď  Ano když dáte kliku z 354 do Ogara tak musíte vyvrtat v karterech díru na středový labyrint.Tato úprava je popsána i v knížce Jawa 250,350 a 500.    [David K]   22.12.2020
Odpověď  Ještě poznámka k té klice na Ogar 12. Pokud se použije ta z 354, tak se musí do karteru vyvrtat otvor pro ten šroub co drží polohu středového kruhu. Origo u kliky na 12 byla jeho poloha fixována pouze kolíkem v klikové skříni.    [Mirda444]   22.12.2020
Odpověď  Tato tema ma v principe tiez zaujima - co sa tyka sania, mala panelka vacsi otvor sania v kartroch ako kyvacka/perak 18? Pretoze mala karburator s vacsim difuzerom minimalne (24mm kyvacka/perak, 26mm panelka).    [boco] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  20.12.2020
Odpověď  Otázka základní - co jsou VNITŘNOSTI.
Převodovka jako celej jde z Kývačky/Panelky bez úpravy. Nebo lze dnes koupil už upravenou převodovku z modelu 634, která do všech modelů (včetně 12 Ogara) pasuje . Ale pouze jako celek.

Primární převod a spojka z Kejvačky/Panelky bez upravy. Pokud použijete dvojitý primár z modelu 634, musíte trošku obrat nálitky na šrouby, jinak řetez škrtá o blok, a dělá to hnusný zvuky.

Klikovku včetně ojnic a středovýho kruhu až po model 634 lze použít jako celek, včetně pístů .Do modelu 12 byly jiný ojnice a písty,ale jako celek je to záměnný až po 634.

Válce a hlavy na model 12 jsou jiný,tam nic nedáte z dalších verzí.
Ale od modelu 18 po poslední Panelku model 360 lze válce a hlavy namontovat na starší blok.Samozřejmě je to poznat pouhým pohledem.    [Monty]   20.12.2020
Odpověď  jde vsechno je to jen otazka casu a penez :-)
do prvnich 350 model 12 si myslim ze to nepujde ale jiste to nevim do pozdejsich asi bez vetsich problemu ano jelikoz kartery sou prakticky stejny s prvni kejvavackou valce a hlavy budou zamene bez upravy karteru to nebude mit smysl jelikoz vetsi kanaly v valcich nepomuzou pri malym prumeru sani a prepoustaku.    [free]   19.12.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006