MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 311926 příspěvků |7841 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 28 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 500 OHC | Odpověď 23.1.2022 07:15  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Zdravím pulitráre potrebuju sehnat rozdelení stupnu otevírání ventilú na delící kotouc na OHC 02 a sneka,mám tri zdroje techto stupnú které se od sebe ale hodne lisí a já nevím který je správný,jeden zdroj povídání o púlitru SM 1957,druhý modrá knízka motocykli jawa,tretí stránka s hodnotama od mototechny, DIKY ZA ODPOVEDI.    [manas]    17.03.2005     Zobrazit téma  
Odpověď  ... to je škoda, že je už "jen" schovaný ...

Asi nemá cenu se ptát na možný prodej.. tak jen tichá závist v dobrém.

Libor.    [Libcus]   24.04.2005
Odpověď  Už jsem našel ta data (jsou pro typ 02-kuželové soukolí):
S otvírá 28 až 30 stupňů před HŮ
S zavírá 65 až 60 po DŮ
V otvírá 60 až 65 před DŮ
V zavírá 30 až 28 po HŮ
takhle by to mělo fungovat, alespoň mně to takhle jezdilo. Pro doplnění : výřezy ve velkém kuželovém kole v hlavě se dá dohnat cca 10 stupňů.    [Mates]   23.03.2005
Odpověď  Zdravím, před lety jsem měl půllitra jako nejlepší možný stroj k ježdění, dnes je už jen schovaný. Snad najdu doma údaje k seřízení. Ale takový jednoduchý postup je, že ventily se nastaví na sejmuté hlavě takzvaně "na střih" (současně pootevřeny oba ventily), otáčí se klikovým hřídelem tak dlouho, až válec který v tu chvíli nepálí, je v horní úvrati a kámen v král. hřídeli pasuje do unašecího výřezu v horním kuželovém kole. Hlava se posadí na válce a mělo by to sedět. Popis je trochu kostrbatý ale jde to docela dobře. Ale radši ten čídelný graf pošlu, jak jej najdu.    [Mates]   21.03.2005


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006