MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 311465 příspěvků |7810 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 19 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 500 OHC | Odpověď 27.11.2021 03:34  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Nový přírůstek
Rád bych čase názory. Jak se vám to líbí nebo ne. Díky. V jakem je to stavu atd.    [Michal Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   22.10.2021     Zobrazit téma  
Odpověď  Dobry den,bude aukce,obrovska reklamana pana Kostala a jeho stroj...,a dalsi 20 let stare renovace,ted to poleze na povrch ty starsi renovace!!!
Nechme se prekvapit    [Fj]   27.10.2021
Odpověď  Zde bych se rád zastal části garažníků, kteří to dělají srdcem a né jako kšeft. To že mám v ruce "papír" z firmy vůbec neznamená že je práce kvalitní a že je tam nějaká možnost reklamace, znám případy, kdy pak firma hraje mrtvého brouka, nekomunikuje atd. a je to tam kde jsem byl bez papíru. Ano vím jde se soudit, využít právníky ale nevím kolik z nás má na takové věci čas a chuť bez nejasného výsledku. Garážníky jde dále rozdělit na dvě skupiny, ostatně stejně jako ty papírové firmy, na poctivé a čestné a pak na šmejdy. Neupřednostňuji garážníky ani nehaním oficiální dílny, vždy doporučuji si sehnat reference na konkrétního garážníka nebo firmu a teprve pak tam zajít. Ano 1000 lidí 1000 chutí, ale aspoň pak člověk ví do čeho jde. Pak vím Franta to dělá dél ale pěknou práci levněji, Vašek to má brzo ale připlatím si, no a Adam to dělá dlouho, připlatím si ale práce je 100%. (Jména jsou čistě náhodná at nedostanu ban) A u poctivého garážníka je někdy snažší reklamace než u kde jaké renovované firmy.
Závěrem tedy, neházejme všechny na jednu hromadu všude se najdou šmejdi a všude se najdou poctivci.    [ma.reznicekRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  27.10.2021
Odpověď  Zdravim,hlavne vy,co mate org. dily ,pozor na garazniky a podvodniky,znam nektere,kteri si na tom hezky privydelavaji... a obiraji stastlivce,jak o penize,tak o cas...,nejhorsi je,ze to jako lajci nepoznate a tito mistri Vas obehraji a jsou tu i takovi,kteri renovuji motocykly nekomu i 10 let!!!To uz zustava rozum stat!!!Priklad MIKULOV,tam se renovuje Snek v dilne Rolls Royce,to myslim jen cenove ,skoro 8 let a chudak ani nevi,kolik ho to bude stat!!!A myslite,ze tito garazovi vychytralci Vam daji zaruku,zapomente!!!Ti ani neplati dane ze sve vychytrale cinnosti.
Pokud opravdu chcete mit radost,tak bezte k firmam,kteri Vam daji zaruku,priplat te si a nechte si vse potvrdit...a podepsat,jinak z radosti bude smutek!!!Radeji si kupte jiny motocykl a usetrite si nervy a hlavne cas!!!    [Pulecohc]   27.10.2021
Odpověď  Jake "pokřivení veteránského trhu" mas na mysli??? To jako ze by firma co ty motorky v minulosti vyrabela, vyrobenim ramu - ktery byl v dobe vyroby motorky a i nejakou dobu po ukonceni jeji vyroby zcela bezne v prodeji jako ND (v nekterych privilegovanych) mototechnach, neco "pokrivila" na veteranskem trhu??
Nebude nahodou "pokřivení veteránského trhu" jakakoliv pokoutna garazova vyroba?
Mam cerstvou zkusenost z inzerci. Inzerent nabidl na vymenu dil(ktery shanim) za dily na OHC. Jelikoz ja OHC nedelam a ani zadne dily na nej nemam, nabidl jsem mu na vymenu neco z toho co doma mam. Odpovedel ze dela, a tudiz i shani jen OHC, ale kdybych mel ram z peraka tak by do vymeny sel.
K cemu asi ten peracky ram upotrebi, kdyz dela jen OHC, nenapada te nic???? Me ano. Z perak ramu se stane OHC ram.
To jen potvrzuje to co jsem tu napsal pred casem, ze motoru je mezi lidma jeste dost. Majitele pojizdnych OHC si je drzi jako zdroj ND. Majitele jen motoru + nejake hromadky dalsich dilu maji "vlhky sen" ze motorku jednou doskladaji. Tihle vsichni, pokud by JAWA jednorazove vyrobila serii nekolika desitek ci stovek ramu by byly schopni z tech uskladnenych motoru motorky doskladat, protoze zbytek dilu je sehnatelny. Budto jako puvodni(za drahy peniz), nebo druhovyroba.
A to same plati i o Peracich.    [takysportkar]   27.10.2021
Odpověď  Celé je to blbost. Jawa není závislá na veteránistech a ani jako přivýdělek. Nemá původní přípravky, materiál (?), výkresy snad jo,bude to chtít oficiálně prodávat, tak na rám to bude chtít asi novou homologaci - to jsou další prachy, výrobní náklady atd. I kdyby to dali a ze srandy zhotovili 1000 rámů, kvůli ceně, tak by to stálo ranec a kdo by to koupil? Jen 30 nadšenců, kteří neřeší peníze? A zbytek do odpisu? A co pokřivení veteránského trhu? Kdo nemá díly, tak ať je shání 2 dny, nebo také xx let. Nebo si snad ty veterány, místo sběratelství, budeme za chvíli kompletně vyrábět sami? Ano na západě od nás u renomovaných automobilek, jako je Ferrari, Mercedes, či BMW existují divize Classico - classic, ale tam se vyrábějí původní díly, podle původních výkresů a technologií, do původních aut s doložitelnou historií za pořádný "balík" s označením "made in ...... a jako náhradní díl. Ale to snad nechcete po Jawě.    [J]   26.10.2021
Odpověď  Téma opětovné výroby nedostatkových dílů je velice zajímavé. A to nejen pro veteránisty. Mám pocit, že už výrobců avizovalo, že těmto požadavkům vyjde vstříc. Ono také proč ne? Pokud dnes chybí čipy do nových aut, tak proč nevyužít některých výrobních kapacit pro výrobu starých dílů, které nejsou závislé na moderních technologiích? V dněšním divném světě může takový počin pojmout i jako velice dobrou reklamu.
Ono to může mít i jiný efekt. Vždyť se podívejte na nekvalitu neautorizovaných, a mnohdy autorizovaných, druhovýrobců. Takové díly mohou klást i špatné světlo na originálního výrobce. Když jsme o Jawy, tak seznam nekvalitních dílů z Turecka a i z Čech nebo Slovenska je zdá se nekonečný.    [JB] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  26.10.2021
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [k.]   26.10.2021
Odpověď  Nemyslím si, že by bylo reálné chtít po Týnecké Jawě vyrábět rámy na model, který se již 63 let nevyrábí. Je to podobný nesmysl jako chtít po Škodě Kvasiny vyrobit 100 karoserií na Škodu 110R. Je to pro ně nerentabilní a nad rámec výrobní kapacity.    [JiKo] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  26.10.2021
Odpověď  Ano, myslim tu fabriku v Tynci. Byl jste tam nekdo v posledni dobe nekde ve vyrobe? Primo v halach mezi lidma v monterkach, ne v kancelarich. Co se tam vlastne jeste skutecne vyrabi a co se dovazi?    [takysportkar]   26.10.2021
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [k.]   25.10.2021
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [k.]   25.10.2021
Odpověď  Repliku rámu na jawa 500 ohc je pripravený robiť pan Danisek Klastor pod Znievom avizuje to vo svojích videách a na Facebooku , súčasťou výroby bude aj žihanie rámov?    [Marian ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  25.10.2021
Odpověď  JAWA? Jako ta firma v Týnci ? Tam nejsou schopní a hlavně ochotní dodávat ND na současný model 640. Že by si dělali nějakou starost s dílama NA VETERÁNY?    [Monty]   25.10.2021
Odpověď  Těch dílů by asi bylo více . .. .válce a hlavy Bizon . . . .
A toho by se našlo . .. .    [r]   25.10.2021
Odpověď  Nasmerujte nekdo papalase z JAWY sem na toto forum. Treba tam nejsou takovy tupci jako se o nich na vsech diskusnich forech pise.
Byla by to pro ne ta nejlepsi reklamni kampan jakou muzou vymyslet, nabouchat do jara 500ks ramu na OHC a Peraka.    [takysportkar]   25.10.2021
Odpověď  V nabídce budou u vás. Nebo někde na internetu. Děkuju za informaci.    [Jaroslav Vít. ]   24.10.2021
Odpověď  Samozřejmě, že je motoren nevyrábí. Ale ten rám opravdu nechceš. Ještě vydrž a rámy budou brzy kvalitní v nabídce....    [fikuscz]   24.10.2021
Odpověď  Dekuju Monty.
Takže asi nemají skladem. Chápu to dobře?
Nebo je někdo vyrábí pro motoren.    [Jaroslav Vít. ]   24.10.2021
Odpověď  https://www.motoren.sk/ram-motocykla---jawa-500-ohc-02-e4752 ale budete si muset asi počkat.......    [Monty]   24.10.2021
Odpověď  Zdravím vas pánové.
Chci se zeptat jestli dělá někdo repliku rámu na Jawa 500 ohc 02. Děkuji za radu. Nikde jsem nenašel.    [Jaroslav Vít. ]   24.10.2021
Odpověď  Beny - napiš mě na fikuscz@seznam.cz    [fikuscz] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  24.10.2021
Odpověď  Lýbý se mi moc nabýzým 650tis . Petr    [PetrNový]   24.10.2021
Odpověď  Koupil jsem si repliku ze Slovenska. Ale bohužel tam je asi vše špatně. A předělávat se mi to nechce. Kdyby měl někdo zájem prodám.    [Berny]   24.10.2021
Odpověď  Tak pokud jsou lepší jak oreginál, není o čem dál diskutovat    [JzK]   23.10.2021
Odpověď  Myslím si že budou za nedlouho i repliky rámu. Ale kvalitní. A ne co prodávali na Slovensku. Jen vydržet. Už jsem je viděl. A jsou ještě lepší než oreginal. A hlavně už oreginal ztratí i tu cenu. Vydržte do jara.    [JR]   23.10.2021
Odpověď  Základem motocyklu je originální rám a ten nikde nevidím:)))    [Franta 2776] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  23.10.2021
Odpověď  ... a tim jsi chtel podrazdit vsechny co sni o tomto VYJIMECNEM stroji, aby neprestavali doufat ze jednoho dne se na ne usmeje stesti a oni najdou podobny zapomenuty poklad nekde ve stodole v pohranici:)
Mas k tomu zbytek motorky (ram, vidlici, nadrz .....) nebo to co tady prezentujes jen skonci ve skrini a pripojis se do zastupu tech co daji za zminene dily pul kralovstvi a ruku princezny??    [takysportkar]   23.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 10    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 9    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 8    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 7    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 6    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 5    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Foto 4    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021
Zobrazit fotografiiZobrazit dokumentOdpověď  Foto 2    [Michal ] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  22.10.2021


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006