MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 309753 příspěvků |7690 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 27 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 14.4.2021 13:16  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Vôla/opotrebenie bronzových puzdier na prevodovke (175/356)
Zdravím Pani

Vie mi prosím niekto poradiť ako zistiť opotrebenie bronzových puzdier na prevodovke.
Aká vola je OK + kedy treba puzdra vymeniť ?

Ďakujem    [Juraj A.] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů   02.01.2018     Zobrazit téma  
Odpověď  Pouzder má doma pěknou řádku zmetků. Různé kombinace průměrů, délek i nevhodného materiálu, zkrátka normálně nepoužitelné. Podobně jsou na tom i labyrinty. V době, kdy se létá do vesmíru, 3 desetiny sem - 2 desetiny tam. Naprosto nechápu, přičemž je to domácí zakázková výroba.
Docela mne překvapila dobrá kvalita z MV-díly. Labyrinty naprosto přesné, pouzdra taktéž. I materiálově vhodná (měřeno spektrometrem).
Zkusil bych se tam poptat, zda-li mají s potřebným rozměrem. Jsou ochotní a vstřícní.    [Luboš]   07.04.2021
Odpověď  Měl bych dotaz ohledně pouzder. Dělám GO motoru 175/356 a je problém sehnat kloudná pouzdra předlohy, po vylisování původních jsem zakoupil v Ústí nové a včera jsem zjistil že vnější průměr pro zalisování mají 16,00mm(původní mají 16,04mm) takže do futra jdou vsunout volně. Dnes dopoledne jsem je vrátil a ještě telefonoval do Motomaxu ale tam mají pouzdra malé kývačky také v čistých 16,00mm. Kvůli spěchu je zadávám tedy na výrobu ale to se dost prodraží, nevíte někdo jestli nějaký e-shop nebo výrobce nabízí pouzdra s potřebným přesahem? (pro příště..)    [Martin Štindl]   07.04.2021
Odpověď  Pokud nejsou průměry hřídele příliš ojeté, tak průměry otvorů v pouzdrech po zalisování by měly mít rozměr v toleranci H8 tzn. u těchto průměrů 0,+0,03.    [Milan (OHC)]   03.01.2018
Odpověď  Zdravím.
Vôle sú uvedené v Sezname náhradních dílů..... pri konkrétnom púzdre je odvolávka na poznámku kde je uvedené - Po zalisování přestružit.....    [Roman.]   03.01.2018
Odpověď  ... este snad na upresnenie.
Ide o volu medzi hriadelou a puzdrom.
V blokou drzia obe puzdra dobre.    [Juraj A.]   03.01.2018


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006