MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306274 příspěvků |7505 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 128 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 14.7.2020 19:14  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Výměna pouzdra víka spojky
Pouzdro víka je vydřené, nový kroužek na hřídeli vydrží jen krátce. Jak postupovat při výměně pouzdra ve víku?    [Luboš]    22.06.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Co mám koupená náhradní pouzdra, tak některá mají vnější průměr 27 mm, některá 28 mm, vnitřní 24. Ze šesti různě koupených pouzder jsou ale rozměry +/- o 0,1mm rozdílné. Originál vylisované pouzdro má 28mm. Otvor po vylisování pouzdra (zvenku dovnitř) má zvenku do poloviny 28mm, ale od poloviny, kde byla drážka v pouzdru, která sedřela výstupek v otvoru, je částečně pokryt rozmáznutým hliníkem.

Podle jiného zdravého víka s pouzdrem jsem si udělal ze silného plechu přípravek, který bude přišroubovaný v otvorech víka a v místě pouzdra je přivařeno vedení na výstružník.
Podle otvoru se musí udělat nové pouzdro.
Myslím, že než takto měnit pouzdro kvůli oleji, by bylo lepší instalovat nějaké rozměrové větší gumové těsnění.    [Luboš]   23.06.2020
Odpověď  nahrat a vyndat jder jen na starsich motorech perak mozna kejva na panelce to nejde jak pise kolega nize    [free]   23.06.2020
Odpověď  Pouzdro jsem takto zkoušel před dlouhým časem vylisovat, ale nešlo s ním hnout. Včera večer jsem to zkusil znovu na nepoužitelném panelkovém víku a odpovídajícím tlakem se ani nehlo. Větší tlak pouzdro vylisoval, ale otvor víka podle toho vypadá a bylo by na nic. Pouzdro je zalité a má po obvodu drážku za kterou drží. Zkusil jsem další vyřazené víko a stejný problém, pouzdro zalité, drážka jej nechtěla pustit bez destrukce otvoru. Vzal jsem pilku a pouzdro uvnitř rozřezal. Naštěstí je dost měkké, tak jsem jej z vnitřní strany postupně zdeformoval směrem k vnitřku otvoru. Po této proceduře zbyl celkem nepoškozený otvor s výstupkem uprostřed.    [Luboš]   23.06.2020
Odpověď  Víko nahřát horkovzduškou a pouzdro přes rovnou podložku proti dosedací ploše vylisovat, stejně postupovat i při zalisování nového pouzdra - i přes to že se víko nahřeje hodně nad 100°C a pouzdro zhladí tak do futra většínou volně vsunout nejde.    [Martin Štindl]   22.06.2020
Odpověď  Kde je "pouzdro víka spojky"?    [.]   22.06.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006