MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306543 příspěvků |7520 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 220 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 15.8.2020 15:18  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma akutní rada Jawa 250/592 dobíjení
Zdravím,
řeším akutní pomoc otci,který se vydal na cestu kolem čr bez vape :)
jawka začala zlobit - regulátor furt cvaká a napětí se objevuje a ztrácí.vypadá to na špatný kontakt,ale snad někde ve vynutí..zkouší se to proměřit a zprovoznit ať pro něj nemusím potupně s vozíkem kamsi k Třeboni,ale bez výsledku.
Kdyby ste měli kontakt na někoho kdo se v dynamech a dobíjení u jawek vyzná,byl bych vděčný.Třeba stačí rada po telefonu..Díky
fstranak@centrum.cz
605354659    [Franta]    12.07.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Když si někam vyjedu, běžně měřák a pájku nevozím, natož věci na rozebrání dynama, proměření a proletování studených, nebo nefunkčních spojů, ani seznam prodejen kde si koupím AEV.
Původně psal, že neví, zda zlobí dynamo, nebo regulátor.
Jinak na cestě buď spravíš svépomocí, případně seženeš někoho v místě kde jsi, nebo je asi snazší vyměnit celý díl, který ti někdo doveze, ať můžeš jet dál po ose, a ne na vozíku..    [Beat]   13.07.2020
Odpověď  Tak nějak to pošolíchal,a jede,asi to zlobí vážně regulátor,aev je montáž téměř bez úprav,to zvládne,půjčí pájku,drát,měl by k tomu být i návod.jen ho někde po cestě sehnat.ale zatím to dobíjí,tak sem zvědavý,co se vysype dnes. Pardubice-značím si :)
Díky za pohotové reakce!    [Franta]   13.07.2020
Odpověď  Pro Beat.Co chceš seřizovat,když použiješ AEV?? Výměna je práce na 30min. Mechanické relé na motocyklu nedá dohromady nezná pořádně ani jeho funkci.    [Franta 2776] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.07.2020
Odpověď  Rada nad zlato, viz níže..na cestě bude určitě měnit AEV..
Jinak sežeň v dědině u sebe jiné zapalování a celé ho vyměň.. neuškodí vzít s s sebou i rotor. Pokud nemáš , stav se Pardubicích:o)funkční seřízenou sadu rotor a stator najdu..    [Beat]   13.07.2020
Odpověď  Omluva, blbě jsem to pochopil, píšeš, že Vape není potřeba a dynama jsou nezničitelná. S tím souhlasím.
I původní regulátory (relé),pokud mají dobré kontakty a jsou správně seřízené, dělají svou práci dobře.
Problém trochu nastává při denním svícením, na které to nebylo navržené. Pro ty, kteří jezdí dlouhé trasy je určitě v dnešní době lepší volba Vape.    [Lubos H.] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  12.07.2020
Odpověď  Už to přeposílám,děkuji!    [Franta]   12.07.2020
Odpověď  Jen maličké upřesnění - Vape není dynamo, ale alternátor.
Jinak OK.    [Lubos H.] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  12.07.2020
Odpověď  1)Stator je 6 cívek zapojeno v serii.Ve spojení cívek může být studený spoj.Případně chyba bývá v nýtku,kde je připojena kostra.
2)S rotorem pokud má čistý komutátor a proškrábané drážky nic neuděláš.
3)Dynamo vyzkoušejte bez relé a regulačního odporu statoru.Spojte rotor a stator pararelně na sebe a k tomu žárovku aspoň na 24V.Opatrně s plynem izolace nemusí vyšší napětí vydržet a bez regulace se indikuje okolo 20V.Já tak zkouším sobě dynama běžně.Pokud bude žárovka svítit a zvyšovat jas podle otáček chyba je v relé.Stačí koupit AEV někde po cestě a jízda může pokračovat.
4)Pozor pokud od sebe oddělí rotor a stator bude pravděpodobně potřeba dynymo znovu nabudit.
Vape není potřeba tyto dynama jsou nezničitelná.    [Franta 2776] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  12.07.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006