MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306543 příspěvků |7520 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 230 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 15.8.2020 15:47  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Převodový olej Jawa 250/353
Prosím Vás neví náhodou někdo kolik je olejová náplň v převodové skříni u 250/353.
Vím že se nalévá po kontrolní šroubek , ale ví někdo kolik ????

Děkuji za adekvátní odpověď Jirka    [Jirka]    19.07.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Kapotáž ne,ale přes kontrolní šroub mi vede startovací táhlo.
Samozřejmě při drobných komplikací se dá šroub demontovat.
Asi si tu práci dám a udělám to jak se má.
V tom textu jsem to fakt nevyděl.

Děkuji

Jirka    [Jirka]   21.07.2020
Zobrazit fotografiiOdpověď  To je nepřístupný kvůli nějaké kapotáži? Ten údaj 800ccm je napsán jen v manulálu půlbubnové 353 a 354(vydání 1954) a u pozdějších už objem není uváděn. I tak je vhodné to zkontrolovat přes šroub protože podle toho manuálu je náplně stejná pro obě kubatury.    [Martin Štindl]   20.07.2020
Odpověď  Děkuji moc,hledal jsem to v manuálu 353 fakt jsem to neviděl. Vím že 350 je tam 1L ale 250 jsem nenašel. Kontrolní šroub je jasný, avšak ke šroubu v mém stroji je velmi špatný přístup.
Ještě jednou děkuji moc

Jirka    [Jirka]   20.07.2020
Odpověď  Podle manuálu půlbubnové 353 je to cca 800ccm, ale je to jen přibližný údaj takže platí nalít po kontrolní šroub (motorku v rovině)    [Martin Štindl]   19.07.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006