MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 307711 příspěvků |7576 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 29 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 27.11.2020 06:47  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Neplacení povinného ručení
Zdravím , nemáte prosím někdo stejnou zkušenost? Zdědil jsem po dedovi Jawu ČZ 250/353 rv 1957 , která je stále na značkách a není v depozitu. Děda si neplatil od roku 1999 povinné ručení a ja teď nevím jestli mužů moto na sebe přepsat aby tam nebyl nějaký dluh. V ČKP neexistuje žádný záznam o pojištění ani dluhu jako kdyby nebyla pojištěna nikdy. Mám ale z roku 99 ustrizek z pojistky. Psal jsem i na ministerstvo financí informativní otázku bez údajů a čekám na odpověď.
Děkuji Karel    [SegalRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   17.11.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  S koupí vozidel bez předchozího placení PR mám jisté zkušenosti. A musím říci, že ne vždy pozitivní. Obecně je placení PR na majiteli/provozovateli. Pokud by ČKP vymáhala poplatek, tak by dluh přešel do pozůstalosti jako i jiné dluhy, např. bankovní, operátorů, dodavatelů energie a pod. Záleží také na tom, jestli bylo moto v pozůstalosti řešeno a jak. ČKP má na vymáhání lhůtu jednoho roku o de dne, kdy se toto dozví.

V případě zákonného řešení pozůstalosti má povinnost placení PR ten, kdo oficiálně moto zdědil o de dne zdědění. Problém je trochu ten, že dědicem se stáváte v okamžiku úmrtí zůstavitele. A od tohoto dne by měl dědic platit PR za zemřelého, stejně jako i jiné poplatky (nájem, energie, splátky apod.) Pokud je dědiců více, je jen na jejich dohodě jak toto budou činit. Jinak narostou dluhy, které se stejně později mohou stát součástí pozůstalosti.
Shrnuto, bylo povinností zemřelého platit PR a od jeho úmrtí povinnost přešla na dědice.

Pokud nemá ČKP moto v evidenci, nemůže porovnat dobu pojištění podle evidence registrovaných smluv na tuto registrační značku, a do doby než se přiznáte nemá z čeho vycházet, což je určitá výhoda.
Spolehnutí se na benevolenci ČKP je ze zkušenosti téměř mimo realitu.
Podle všeho není moto ještě v dědictví vyřešeno, protože by jinak úřad požadoval pojistění k převodu, nebo by se moto muselo při převodu uložit do depozitu, což je jedno z řešení, protože od té doby není povinnost platit PR a ČKP o předešlém stavu nemá informace.    [Luboš]   17.11.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006