MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316193 příspěvků |8188 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 32 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 623, 633 (UŘ, Bizon | Odpověď 20.7.2024 15:47  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Bizon a Californian.....srovnáváme jablka s hruškami.
Mám Bizona i Californiana a mohu říci za sebe, že obě motorky ač jsou vzhledově i jízdními vlastnostmi rozdílné jsou to pro mne velmi vážené stroje , které charakterizují jedno období. Pokud to řeknu zkráceně tak se na každém z nich svezu podle chuti a momentální nálady. Občas se neubráním v myšlenkách, když jedu na Bizonu nebo Califu srovnat na nich jízdu, zrychlení, zatáčky, akceleraci, atd. U bizona stačí málo, aby se člověk cítil téměř jako na závodním stroji z 60 a 70. let....stačí nastavit nízko řidítka a při jízdě se člověk trošku přikrčí a nahrbí. Něco na tom bude. Je to obecně tvrdší jízda na Bizonu než Califu, do zatáček jakoby padá sám...je težší.. Calif je taková pohodovka i pohodlí. Srovnávat se dají obě, ale prč to dělat, když každý si na nich najdeme co nás přitahuje.

Tajé bych rád, všechni požádal......at vyrazí na Bizon sraz....kde minulý rok nás bylo hodně málo..na to, že se tu prezentují takové pěkné kousky...bylo by to přeci bezvadné vidět některé zachovalé či zrenovované Bizony. Vždyt je to ojedinělá motorka a je škoda si nesdělit zkušenosti.    [Kolja] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   23.04.2009     Zobrazit téma  
Odpověď  omlouvam se, chtel jsem fotku dat do sveho tematu, ale preklikl jsem se..    [Standa_2] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  02.05.2009
Zobrazit dokumentOdpověď  Tak po x letech stani dnes konecne bezela 350tka... cerpadlo funguje, takze vse ok. Uz jen technickou ,pojistku a hned na vyjizdku..    [Standa_2] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  02.05.2009
Odpověď  Řekl bych Martine, že je to podobně s Posilube. Bylo jich asi moc a zevšedněly, ale design mají určitě výjmečný a technicky byly na svou dobu taky určitě velmi dobré. Jejich čas určitě přijde.    [Honza l]   24.04.2009
Odpověď  Jojo, Koljo, souhlasím.
Na mojí "skorokalifornii" je ta jízda taková klasická- veteránistická a nic na tom nezmění ani motor, který se vytáčí neuvěřitelně rád a vysoko.
Na bizonovi člověk nahrbeně trčí do prázdna, nevidí při jízdě ani kousek stroje- když se podívá pod sebe, zjistí, že jede na motorce :-) Do zatáček bizon padá krásně sám a na kvalitním povrchu dokáže být obratný, když jezdec ví, za co má zabrat, aby si stroj srovnal na výjezdu ze zatáčky. Tohle všechno umocňuje dojem z rychlosti na třetí. To co zažiju na SP-1 ve dvoustech, to zažívám s bizonem při osmdesáti.
Proto ho miluju.    [Petr Kropáček ml.Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  23.04.2009
Zobrazit fotografiiOdpověď  ČZ+CALIF    [martin]   23.04.2009
Zobrazit fotografiiOdpověď  ČZ+BIZON    [martin]   23.04.2009
Zobrazit fotografiiOdpověď  Calif+ČZ+Bizon    [martin]   23.04.2009
Zobrazit fotografiiOdpověď  Nedovolil bych si,zde porovnávat Melouny s Dyněma.Pouze jsem reagoval v minulém tématu fotografii na vzhled a vnější propracování motocyklu,které jsme řeši-li./-hnusný,zvláštní,neokoukaný,nevšední-.../ Každý to tam viděl jinak.Protože jsem tyto naše chráněnce vlastnil,tak bych jen dodal,že podobné jízdní vlastnosti jako CALIFORNIAN,které zde pěkně zminuje KOLJA, měla i ČZ.471 250ccm-SMOLÍK/ taky dnes nedoceněný veterán jako Bizon/.Pro představu pár fotografií.Martin    [martin]   23.04.2009
Odpověď  ahoj: kdy a kde je bozion sraz? nejaky odkaz na stranky? Diky    [Standa_2] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  23.04.2009


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006