MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315696 příspěvků |8137 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 32 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexLidová vozítka, vozítka Velorex | Odpověď 25.2.2024 12:44  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Tříkolka Krejbich
Snažil jsem se prohledat Motomagazín i zdejší Veteranforum, ale nenašel jsem žádnou zmínku, tak se kdyžtak omlouvám, pokud to tu už bylo.
Při brouzdání ve fotoarchivu ČTK jsem našel tyto fotografie tříkolky pana Václava Krejbicha z roku 1948. Popis k fotkám je tento:
Nové vozítko Václav Krejbicha. Technický úředník jedné z pražských strojíren Václav Krejbich z Prahy-Bohnic sestrojil ve volném čase nový typ vozítka, které bude vystaveno na lidovém autosalonu v Praze ve dnech 23.X.-7.XI.1948. Je to tříkolka 155 cm široká, 310 cm dlouhá, o váze 290 kg, ve které mohou seděti tři osoby vedle sebe. Pod kapotou je místo pro zavazadla. Pohon vozítka obstarává 2 taktní 2 válcový motor Ogar obsahu 350 ccm, opatřený účinným ventilátorem. Kola jsou litá z lehkého kovu, pneumatiky rozměru 3,5x19, brzdy systému Jawa. Přední kola jsou řiditelná, zadní kolo (hnací) je poháněno motorem, který je umístěn za sedadlem. Na konstrukci vozu bylo použito normálních součástek, vyráběných našimi národními podniky a je tedy možno vyrábět vozík jako stavebnici. Maximální rychlost vozítka je 80 km v hod. a spotřeba činí 4 litry směsi na 100 km.    [Webersinke] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   13.03.2015     Zobrazit téma  
Zobrazit fotografiiOdpověď  Vlastním podobný model..    [Milan Mrzena] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  06.11.2020
Zobrazit fotografiiOdpověď  Poslední Krejbich    [Webersinke] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.03.2015
Zobrazit fotografiiOdpověď  čtvrtý Krejbich    [Webersinke] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.03.2015
Zobrazit fotografiiOdpověď  třetí Krejbich...    [Webersinke] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.03.2015
Zobrazit fotografiiOdpověď  Další    [Webersinke] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.03.2015


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006