MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316088 příspěvků |8180 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 190 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexLidová vozítka, vozítka Velorex | Odpověď 19.6.2024 15:04  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Nevíte někdo jak zapojit alternátor do velorexe? hlavně zapalování. díky moc    [Jara]    17.02.2006     Zobrazit téma  
Odpověď  já jsem si to zapojení před renovací velouše kdysi takto načmáral a ještě jsem neměl čas to překreslit:

http://velorex-rudolf.webpark.cz/doc/alttext.jpg
http://velorex-rudolf.webpark.cz/doc/altael2.jpg

jinak se poptej na www.velorexy.cz, tam má altík dosti lidí :)
:)    [Zdeněk & Rudolf]   12.04.2006
Odpověď  Vím o lidech, kterým celkem dynamo stíhá, i když mají rádio a CB, ale kdoví, co udělá celoroční svícení od července.
Já mám altík, ale ubírá mi na výkonu, občas zlobí řemenice, ještě musím asi zmodernizovat system. Mám ukostřen - pól baterie a samozřejmě jiné relé. Možná by kamarád potřeboval zjistit, kde má vlastně problém, zda jej třeba nemá v relé, příp. v baterii. Možná by stálo za to proměřit dynamo.    [Zdeněk & Rudolf]   12.04.2006
Odpověď  Pokud máš zapalování vyřešeno po mechanické stránce, tak nevidím problém. Okruh zapalování zůstane naprosto stejný. Nemá s dynamem nic společného. Co se týče alternátoru, tak záleží na tom, zda bude zapojen paralelně s dynamostartérem, nebo dynamostartér bude úplně mimo hru.    [Jirka]   17.02.2006
Odpověď  Ale dal. Ono je to pro známýho,má tam rádio,zesilovač,a nestačí mu to dobíjet. Už ho ta má danýho ale neví si rady se zapojením    [Jara]   17.02.2006
Odpověď  Chceš říci, že bys tam vůbec nedal ani stator původního dynama?    [Jirka]   17.02.2006


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006