MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306536 příspěvků |7520 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 258 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMopedy Jawetta, Stadion, Babetta a | Odpověď 15.8.2020 00:34  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Připojení cívky na S22
Ahoj,
koupil jsem rozebraného stadiona a byla k němu i cívka, takže asi ta na statoru nefunguje. Mohl by někdo poradit jak zapojit cívku na elektriku Stadion S22. Z motoru mi koukají tři dráty, tak které připojit na cívku. Velmi děkuji    [kobli] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů   08.06.2010     Zobrazit téma  
Odpověď  Děkuji za rady, dost mi to pomohlo. :D    [Matěj Škuta] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  18.04.2020
Zobrazit fotografiiOdpověď  Předělávám taky na venkovní indukčku a pokud vačka funguje tak, že pro přeskok jiskry rozpojuje kontakty kladívka,vidím to spíš na ty 3 kabely. Je však pravda, že další momentálně nepojízdný stroj, který mám v dílně je zapojen na 2 kabely a údajně tak jezdil. Čerpám z knihy Milana Pavláka, Elektrická výzbroj motocyklu, SNTL 1969. Jaké je tedy správné funkční zapojení a proč?    [Dave]   15.01.2011
Odpověď  .    [.]   08.06.2010
Odpověď  Takže Kobli udělej to následovně--ta spodní cívka je světelná od ní je kabel jasnej ke světlu---ale jak tam dáš tu světelnou nahoru namísto té motorové tak z ní normálně ten vývod dáš do bužírky(nejlepší je na to smrštˇovačka)a dále na kladívka budˇna očko nebo jen omotáš okolo šroubku kladívek společně k tomu na kladívka dáš kondenzátor a ještě jeden drát který bude pokračovat nahoru na indukční cívku..na vývod číslo 18..ale pozor ten koneček drátu který odmotáš popřípadě upravíš k připojení světelné i motorvé musíš na tom konečku ve spoji oškrábat nožem nebotˇje oisolován jakousi kalafunou nebo něčím podobným...a druhý šroubek na indukční cívce číslo.1--dáš na kostru a musí to fungovat bez jakéhokoli problému---takže ze zapalování motoru Ti ven povedou jenom 2 dráty--né3!!!!!
Tak atˇse to povede snad to pochopíš.....s pozdravem...    [vencalochovice....]   08.06.2010
Odpověď  Z jedné cívky je na světla. Přidělej klasickou plechovou indučku na rám a zbývající dva kabely k ní připoj. JEden by měl jít od kladívek, druhý z druhé cívky.    [Joska]   08.06.2010


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006