MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 310289 příspěvků |7731 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 47 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMopedy Jawetta, Stadion, Babetta a | Odpověď 15.6.2021 13:57  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Stadion , Jaweta - funkční náhrada náhonu tachometru
Zdravím , neexistuje funkční náhrada tohoto dílu třeba z něčeho jiného?    [MartyC]    25.10.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Stejně to nakonec asi dopadne tak , že koupím nějaký náhon za ty současné peníze a budu doufat v jeho funkčnost.
Protože ty náhony se nedají tak blbě sehnat náhodou - šneky se vydíraly díky neúdržbě , měl jsem to kdysi na pincku taky blbě...
Škoda , že někdo nevyrábí repliku , aspoň šneku.    [MartyC] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  27.10.2020
Odpověď  když jde teda o náhon, kdyby jsi sem nedal fotku, tak bych napsal ve stejným stylu, aby jsi si tam dal kus drátu nebo špagát, protože bych to pochopil, náhon že myslíš bovden. Podle mě neexistuje náhrada, jedině nechat udělat, což asi s výrobou není problém, ale problém bude s cenou, to by se nám asi protočili panenky.    [HonzaBK]   27.10.2020
Odpověď  jj spletl jsem si tachometr s náhonem. Aspoň jste se zasmáli.    [HonzaBK]   27.10.2020
Odpověď  To on dělá rád.    [555]   27.10.2020
Zobrazit fotografiiOdpověď  Opravdu jsem se zasmál , HonzoBK...
Nepleteš si ale tachometr s náhonem?
Jirko , někdy existují náhrady typu - VDO tacho na péráka , stačí vyměnit ciferník apod...
O to mi šlo.Aby , když už bych něco koupil , aby tam třeba nebyl KO šnek.
Ale Ty sis chtěl především zchladit žáhu , že.    [MartyC] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  26.10.2020
Odpověď  Samozřejmě že existuje, změř si průměr otvoru v masce, zajdi do potřeb pro kutily a kup si černou kulatou zátku plastovou, co se používá jako ucpávka trubek. Možná ještě levnější bude najít nějaký vršek od spreje a nasadit ho tam. Ideální a levná náhrada.
PS. Škoda že tu nejsou i smajlíky    [HonzaBK]   26.10.2020
Odpověď  Můžu se tě zeptat Proč děláš veterány ??? Když si koupíš moped z Číny tak bude levnější všechno !!!    [Jirka ]   25.10.2020
Odpověď  Kup si stadion s23 , tam to můžeš nahradít náhonem třeba z Jawa 555.    [Jirka]   25.10.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006