MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315901 příspěvků |8165 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 20 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 634, Jawa 90, ČZ 47 | Odpověď 19.4.2024 23:15  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Přepis motocyklu - zesnulý majitel
Ahoj lidi,
potýkám se s obtížemi při přepisu své čízy 175/477. Proto bych Vás chtěl požádat o rady.
Situace je následující:
V roce 2021 jsem si od pána koupil ČZ 175/477, včetně osvědčení o technickém průkazu vozidla. (S pánem jsme sepsali kupní smlouvu.) Majitel vozidla byl již dlouho po smrti, pán od kterého jsem motocykl kupoval byl pouze známý majitele. Syn majitele je nezvěstný.
Na registru vozidel v Havířově mi bylo sděleno, že motocykl je v evidenci registru silničních vozidel.
Je nějaký jednoduchý způsob, jak dostat motorku legálně na silnici a vyhnout dědickému řízení, notáři atd? Máte někdo zkušenosti s tvořením falešné plné moci k přepisu vozidla? Z technického osvědčení mám základní informace o majiteli, do plné moci mi však chybí rodné číslo, které se mi nepodařilo nikde dohledat. Další problém je úřední ověření plné moci. Existují na to nějaké triky?    [tomikjanRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   27.01.2024     Zobrazit téma  
Odpověď  Falšovat určitě ne. Ale po právu platí, že smrtí zmocnitele obecně zaniká zmocnění, pokud si zmocnitel a zmocněnec neujednali jinak. Rovněž ale platí, že v tomto případě je zmocněnec povinen vykonat to, co si obě strany ujednaly. Sem patří právě i převod vozidla. Sám jsem si tím prošel, tak si to dobře pamatuji. Ale ne falšovat!! Tady platí jedině otevřít dědické řízení, ale ani to nemusí znamenat, že se domohu převodu vozidla. také s tím mám zkušenost. Proto radím vždy do listiny o zmocnění vložit ujednání platnosti i v případě úmrtí.    [Luboš]   28.01.2024
Odpověď  Jediný, co umím je otevřít dědictví, a potom se dohodnout s dědici na prodeji.    [Monty]   28.01.2024
Odpověď  To jsem netušil, díky za odpověď. Poradil byste mi prosím, jak bych mohl situaci řešit?

Děkuji    [tomikjan] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  27.01.2024
Odpověď  S plnou mocí na mrtvýho to ani nezkoušejte.
I kdyby byla pravá, OVĚŘENÁ za života majitele, tak okamžikem smrti pozbývá platnost. A na Úřadě to vědí,přece jenom jim funguje registr obyvatel. Takže si říkáte o vyhazov, případně stíhání za padělání a pozměnování veřejné listiny, nebo jak se to jmenuje.    [Monty]   27.01.2024


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006