MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 308498 příspěvků |7625 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 41 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMalé motocykly Jawa 50 a ostatní p | Odpověď 25.1.2021 17:10  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Přidírání pionýra
Zdravím, mám už od léta problém s pionýrem.
Vždy když přijde delší stoupání začne se JAKOBY přidírat a v ten moment nejde chcípnout otočením spínačky. Zajímavé je když už chcípne, tak jde okamžitě na první nakopnutí. Z kopce by se to roztrhlo jak jede, to samé po rovině.
Válec ten je krásně zajetý, motor po GO na jeto cca 1500km, je tam nová kliková hřídel, komplet nová ložiska ZVL C3. gufera jsou samozřejmostí.
Zkoušel jsme na přímo propojit eletriku abych jí vyloučil.
Měnil jsem celé zapalovaní, karburátor, válec s pístem, kondenzátor, indukční cívku s kabelem i fajfkou, zkoušel jsem i antidetonační mezeru...
Děkuji za nápady.    [RUSTY] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů   06.01.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  Zdravím, jezdím na svíčku Brisk N15c které jsem také měnil několikrát a pořád to samé. Motor jsem tedy rozpůlil, vyndal klikovku a pošlu jí na repas a uvidím...
Dám vědět po repasi,
Zatím čus.    [RUSTY] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  12.01.2020
Odpověď  Zdravím,před mnoha lety jsem řešil uplně stejný problém,vše po výměně,válce jsem zkoušel měnit 3krát a taky jsem zkoušel měnit trysky,svíčky.Nepomohlo nic a stále se to přidíralo a jelo i s vypnutým zapalováním na samozápal.Nakonec už zbývala poslední možnost,rozhodit celý motor a nechat rozlisovat klikovku,která byla po go s novou kompletní ojnicí.No a tam byl ten problém,lehce se přidírala na ojn.ložisku a navíc z toho vzniklá teplota předehřívala směs,proto ten samozápal.Po výměně další ojnice vše kolem toho,pak motor jezdil výborně a neměl problém ani s jízdou do kopce ve se dvěma lidma.    [zd]   08.01.2020
Odpověď  na jakou svíčku jezdíš?    [majco]   07.01.2020
Odpověď  Když jsme loni se sousedem vyzkoušeli své uložené pionýry, tak jsme oba měli podobnou závadu. Z kopce i po rovině jely bez problémů, ale velký, dlouhý kopec vždy způsoboval popisované přehřívání, což jsme dlouho řešili. Nakonec jsme došli k závěru, že navíc 40 let a 40 kg bude asi tím problémem.    [vintera]   07.01.2020
Odpověď  To že nejde chcípnout, by mohlo být špatně ukostřeným přepínačem.
BARVA MEZI MASKOU A PŘEPÍNAČEM, vadný přepínač, vadný kabel k indukční cívce, nebo konektor.
Že by Pionýr jel do kopce na samozápaly se mi nezdá    [Petan69] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  07.01.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006