Zobrazeno 655x.  Kliknutím zavřete okno
Datum vložení: 25.02.2023 | Počet zobrazení: 655   Zobrazit téma 
Chlapi, VŠEM Vám moc děkuji za názory a příspěvky a ani strojařská vložka v tomto ohledu není dle mého zbytečná. zcela se ztotožňuji s tím, že místo je celkově dost mizerně vymyšleno. nic jiného na OHC mi neteče, jen tento propoj. Všude jinde mam USIT ten má mimochodem na toto konkrétní místo nevýhodu v tloušťce ocel. kroužku.

Za mne ED250 velmi dobře radí ohledně trubičky, která musí být alespoň částečně poddajná aby dilatovala a benža se přizpůsobila při dotažení - tzn. měď + trubičku vyžíhat. Shodně by bylo řešením přetěsnit plošku celou a vyrobit měděnou planžetu a celé to přelepit. Bohužel to však zcela neřeší samo o sobě problém s dilatací toho propojení, které mám ocelové aktuálně. Tak jsem si objednal to propojení přímo měděné od MV Dílů z Rožnova (doma se mi to bastlit nechce a nemám ani vybavení), které si vyžíhám a hezky si tvarově sedne. Jestli to poteče i potom, budu řešit měď podložku a přelepím celou plošku, která by vyřešila případně netěsnost kolem zátky nebo prasklý materiál, který jsem ani lupou při dotažení šroubu nezaregistroval.

vzhledem k tomu, že jsem chem. kartery nečistil, tak s červíky jinak problém není, sákl jen jeden a to vyřešila teflonová páska - nechtěl jsem to patlat silikonem a těsní dokonale. Určitě hodím zpětnou vazbu jak to nakonec dopadne. nechci pod motorkou ani kapku a nevěřím, že když je zdravý elektron tak 500 musí být olejnička. Pardon, že jsem se tak rozepsal.