Zobrazeno 1188x.  Kliknutím zavřete okno
Datum vložení: 04.01.2016 | Počet zobrazení: 1188   Zobrazit téma 
Zdravím vespolek a přeji hezký nový rok. Měl bych dotaz na místní fajnšmekry zdali někdo nemá výkresovku k rámu. Po marném shánění rámu a nabízení už na mě horentních částek jsem koupil předek a zadek rámu a nyní dodělávám vše mezitím. Kompletně všechny doplňky mám už skreslené pro laser a jekly jelikož už pan Hadrávek bohužel nevyrábí musím vyrobit stočením dnešních jeklů na soustruhu sám. Jedná se mi hlavně o základní úhly a vzdálenosti. Mám doma tři rámy k oměření, ale každý je na tom s geometrií jinak. Ono to výrobně není až tak složité, ale težké je se chytit nějaké geometrie.
Dále bych měl dotaz ohledně svařování. Můj odhad je, že to bylo vařeno triodínou a to podle míst kde si svářeč čistil elektrodu během práce o nosné prvky rámu. Je tomu tak nebo je to vařeno drátem a acetylenem. Ale to se mi zdá nepravděpodobné.
A neví náhodou někdo jak to bylo s tím zde již párkrát zmíněným vyžíháním? Za mě opět a potvrdilo mě to pár závodníků co mají za sebou výrobu x závodních moto rámu, že vyžíhání rámu z tak pevných prvků je vlastně zbytečné. U tenkostěnných (Cr-Mo) trubek to má opostatnění.
Velmi děkuji za případné reakce