MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316084 příspěvků |8180 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 160 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocyklové soutěžní a závodní | Diskusní téma 17.6.2024 18:54  
Tipy pro registrované uživatele
 Moderovaná diskuse Moderovaná diskuse. Registrovaný uživatel může kdykoli odstranit nevhodné příspěvky v diskusích, které založil kliknutím na tlačítko Odstranit
 Odstraněný příspěvek je označen symbolem Odpověď  a textem  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse.
 Odstraněný text vidí pouze moderátor diskuse.
 Uložit diskuse do seznamu sledovaných diskusí Uložení diskuse do seznamu sledovaných diskusí se provede kliknutím na příslušný symbol zobrazený přihlášenému uživateli za každým úvodním příspěvkem.
 Oživit diskusi Registrovaný uživatel může též oživit jakoukoli diskusi a nezodpovězený dotaz. Stačí kliknout na příslušný symbol a diskuse se přesune na čelní místo ve výpisu. Nezodpovězený dotaz se objeví v tématech dne v úvodu výpisu.
Zobrazit dokumentModerovaná diskuse Zodpovězené téma 

1968 CZ 360 TWINPORT


 Tato fotka tady nemuze chybet. Ted se prodava na ebay. Podle meho nazoru asi fakt jedna s nejkrasnejsich CZ.    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  23.03.2012     Přidat odpověď  
Odpověď  Jeste v roce 1972 CZ vyhrava prakticky vsechno ve tride do 500cc v USA. Brad Lackey byl prakticky cely rok 1971 v Ceskoslovensku kde trenuje pod kridly CZ. Muselo to bejt nekde pod svazarmem? NEPAMATUJETE SI TO NEKDO???
Pred poslednim zavodem ovsem odchazi ke Kawasaki a stava se mistrem v teto tride.
1972 AMA 500cc Motocross Championship

4/16 Atlanta, GA Barry Higgins Schenectady, NY CZ
5/7 Memphis, TN Barry Higgins Schenectady, NY CZ
5/14 Sacramento, CA Brad Lackey Pinole, CA CZ
5/21 Orange, CA Brad Lackey Pinole, CA CZ
5/28 Carlsbad, CA Brad Lackey Pinole, CA CZ
6/11 Washington, IN Wyman Priddy Ft. Worth, TX CZ
6/18 Lake Tahoe, NV Brad Lackey Pinole, CA CZ
9/2 Talladega, AL Brad Lackey Pinole, CA Kaw    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  11.01.2013
Odpověď  Ten tlmič na konci výfuku špatí celú motorku.    [jumbo]   05.01.2013
Zobrazit dokumentOdpověď  Cz    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  05.01.2013
Odpověď  Perfektní bezporuchová kroska , která měla ve své době jedinou vadu, že se při závodech promačkávaly zespodu tlumiče výfuku a motor pak ztrácel trochu výkonu. Vlastní zkušenost.    [olin ]   30.04.2012
Odpověď  Izzi, jen tak dal a doplnuj fotky s probihajicich praci na motorce. Vypada to dost dobre.    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.04.2012
Zobrazit fotografiiOdpověď  1969 Jawa-CZ 360 v Motorcycle Hall of Fame Museum in Pickerington, Ohio    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  13.04.2012
Zobrazit fotografiiOdpověď  Tak nejak vypadala ta bedna s nahradnimi dili pri koupi nove motorky. V dnesni dobe zcela necekana vec.    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  10.04.2012
Odpověď  IzzI, dobrý V polotovaru jsou již nějaké nedostatky, ale ty jako replikový specialista všechno víš.S pozdravem.    [Miloš]   09.04.2012
Zobrazit fotografiiOdpověď  Rám    [IzzI]   09.04.2012
Zobrazit fotografiiOdpověď  Motor    [IzzI]   09.04.2012
Odpověď  Krásná motorka a sen mnoha sběratelů.    [Honza l]   06.04.2012
Zobrazit fotografiiOdpověď  PRELOZIL JSEM TEN ZAJIMAVEJ CLANEK K TE MOTORCE NA FOTCE. Original je na konci
Pocatkem sedesatych let byl svet MX koncentrovany v Evrope a ta prochazi obrovskou zmenou.
A to bylo castecne zpusobeno touto motorkou, dvoutaktni CZ 360 Twin-port, ktera vyrazovala ctyrtaktni motorky ze stupnu vitezu zavod po zavode.
V roce 1950 a na pocatku 60. let byla trida otevrena, dominujou jim modifikovane ctyrtaktni motorky. Ale v letech pred tim nez tento sport ziskava takouvou popularitu v USA, dvoutaktni motorky prichazi na scenu.
A jednou z nich byla tato motorka, tovarni 263 cc dvoudoba motorka postavena Ceskoslovenskou CZ ktera v roce 1963 byla vubec prvni dvoutaktni motorkou ktera vyhrala v tride do 500 cc zavod.
S tím co se dozvedelli z 263 cc CZ postavilo nekolik prototypu 360 MX a do roku 1964 mnoho jezdcu na CZ skoncilo v prvni desitce.
V roce 1965, tenhle prototyp se stava motorkou kterou tu vidite, vyrobena a zalozena pro závodnika, ktera byla prodavana komukoliv a propagovana v modifikovane podobe za soutezni ze zavodniho CZ tymu.
Do konce sezony, tovarni jezdec CZ Paul Friedrichs skoncil na druhem miste v poradi za svetovym sampionem na BSA Jeff Smithe, ktery nyni sedi v AMA predstavenstvu.
To bylo naposledy, kdy tridu do 500cc vyhrala ctyrtaktni motorka ve svetovem sampionatu MX. Nasledujici 3 roky CZ vyhrala tuhle tridu s ruznymi verzemi tehle motorky, lehke, silne s 360 cc dvoutaktni motor.
Tyhle vyrobni motorky byly popularni, protoze mely nizkou cenu (kolem 1,300 USD) a impozantni statistiky: 30 konskych sil a vazily 104 Kg. Krome toho, ze ve srovnani priznive ceny a kvalitou stroje v designu prisla s nahradnimy dily v kitu, ktery zahrnoval valec, pisty, pistni krouzky, prevodove kola, retezy, rafky kol, spojkove lamely a dalsi.
Tento konkretni stroj, na displeji u exponátu Motocross Amerika v motocyklech sine slavy v sidle muzea AMA v Pickerington, Ohio je ve vlastnictvi byvaleho petinasobneho mistra sveta a ctyrnasobny Trans-AMA Motocross Champ Roger DeCoster.
Je to jako ta motorka s kterou jezdil v narodnich motokrosovych zavodech v Belgii v roce 1965.
ORIGINAL:
In the early 1960s, the MX world was centered in Europe, and it was going through tremendous change.
And that was due in part to bikes like this two-stroke 1965 CZ 360 Twin-port, which were knocking four-strokes off the podium at race after race.
In the 1950s and early ’60s, the open class was dominated by modified four-stroke streetbikes. But in the years before the sport caught on in the U.S., two-strokes started to make their mark.
One of them was a predecessor of this bike, a factory 263cc two-stroke built by Czech company CZ that in 1963 was the first-ever two-stroke to win a 500cc World Motocross race.
With what they learned from the 263cc bike, CZ built several prototype 360 MXers for 1964, and a number of CZ riders finished in the top 10.
In 1965, the prototypes became the bike you see here—a production-based racer that was sold to anyone and campaigned in modified form in the championship by the factory works team. By the end of the season, CZ rider Paul Friedrichs finished second in the world standings behind the BSA of Jeff Smith, who now sits on the AMA Board of Directors.
It was the last time a four-stroke won the 500cc World MX championship. The following three years, CZ won the class with various versions of its light, powerful, 360cc two-stroke.
The production machine was popular because of its low price (around $1,300) and impressive stats—it was said to make 30 horsepower and weighed 234 pounds. In addition, it compared favorably to the works machine in design and quality and came with a full spares kit that included a cylinder, pistons, rings, spokes, gearing, a chain, wheel rims, clutch plates and more.
This particular machine, on display at the Motocross America exhibit at the Motorcycle Hall of Fame Museum at AMA headquarters in Pickerington, Ohio, is owned by former five-time World and four-time Trans-AMA Motocross Champ Roger DeCoster. It’s just like the bike he rode in Belgium motocross national races in 1965.    [marekh22] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  06.04.2012
 Přidat odpověď   (12) 

Veterán Kalendář - kalendář akcí spjatých s motorismem a jeho historií


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006