MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306907 příspěvků |7532 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 141 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexŠrotiště aneb fórum o fóru | Odpověď 19.9.2020 05:16  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma Odstraněné diskuse
Možná jste si všimli, že došlo k odstranění několika diskusí jejímž společným jmenovatelem byly stížnosti na prodej neoriginálních dílů. Jelikož se prodejce cítil být oněmi diskusemi poškozen, byl jsem nucen všechny tyto diskuse z VeteránFora odstranit. Omlouvám se tímto všem, kteří do diskusí přispívali a měli zájem zájem tato témata rozvíjet.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů   12.02.2013     Zobrazit téma  
Odpověď  Jelikož toto diskusní téma již zcela splnilo svou informační povinnost, přesunul jsem jej do oddílu, kam původně patřilo. Má-li někdo zájem přispívat do tématu smazaných diskusí, může zde v diskusi pokračovat.
Příspěvky anonymních diskutujících vkládané jednou osobou pod více jmény, byť využívajících rozličných anonymních IP adres, budou z této diskuse mazány. Pro zájemce o diskutování na téma falzifikátů platí to, co jsem zde již několikrát psal.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  22.02.2013
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Ivosek]   22.02.2013
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Lubek]   22.02.2013
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Jirik]   22.02.2013
Odpověď  [webmaster] Nevím, proč bych se měl cítit neslušně, autorem textu který jsem zveřejnil nejste a na veteranforu se tento text nevyskytuje a k opisu z veteranfora nedošlo, (jak jsem již psal a vy jste text vymazal). Vás to tudíž nijak poškozovat, ať už lidsky nebo právně, nemůže. Naopak došlo Vaším jednáním k poškození spousty lidí, kteří věnovaly úsílí a čas určitou věc změnit a zamezit tak podvodu a poškozování toho co nás baví. Způsobil jste akorát nechuť příště na cokoliv poukazovat a naopak podvodníkům jste dodal pocit jejich neohroženosti. Mojí snahou bylo nedat si to líbit.. Dělejte tedy jak chcete, je to vaše vizitka    [Vojtech]   19.02.2013
Odpověď  Já jsem chtěl původně smazat jen příspěvky podané pod falešnými jmény. Problém byl v tom, že od stejné osoby byly vloženy i úvodní příspěvky. A když jsem vymazal i ty, tak se logicky smazaly celé diskuse na ně navázané.
Myslím, že více už téma mazání nemá smysl rozebírat. Pokud chce někdo rozebírat téma falsifikátů, nechť si k tomu založí diskusi, nebo třeba celé webové stránky.

Zveřejňovat opisy diskusí z jiných stránek, jak to dělá Vojtěch, mi minimálně nepřijde slušné. K ukládání dat jsem souhlas dal, ale nedal jsem souhlas k jejich dalšímu šíření.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  19.02.2013
Odpověď  Příspěvek odstraněn administrátorem diskuse    [Vojtech]   18.02.2013
Odpověď  Je mi to jasné, ale zviditelnění čísel počítačů jako je to umožněno registrovaným, by jistě eliminovalo spoustu podvodníčků, kteří to až tak důkladně nepromýšlejí a nedělají si s tím takovou námahu, že by přebíhali k několika počítačům. Navíc to nemusí sledovat jedna osoba (správce) ale pak by na to dokázal přijít i obyčejný účastník a upozornit. Také mi tu brnklo pár příspěvků do oka, které jsem považoval za výroky jedné osoby pod x jmény, ale jelikož nevidím nic než přezdívku, tak je to jen dohad, takhle by se to odhalilo. nakonec pak třeba zjistíme, že celá debata o falešných motorech, je debata třech lidí kdy ten třetí vystupuje pod 10ti jmény a vypadá to jako velká debata s bůhví jakou účástí. na to asi správce poukazuje.    [martin S.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  18.02.2013
Odpověď  martin S.: snaž se pochopit že ono to zase není tak jednoduché pro správce odstranit příspěvek nebo celou diskusi. V diskusi může být zajímavý příspěvěk a potom je škoda to celé smazat - ale odstranit jednotlivé nepříjemné a podezřelé příspěvky se zase může někomu jevit jako cenzůrování. A věčně kontrolovat každý den hromady diskusí i v dalších okruzích by bylo potom na zbláznění. Určit jednoho "provokatéra" podle IP také nejde - může totiž přispívat i z dalších počítačů (v zaměstnání, u kamaráda, u přítelkyně).    [Martin Štindl]   18.02.2013
Odpověď  Tak proč nesmažeš jen příspěvky pod falešnými jmény, nebo je nějak zviditelni. Když to vidíš ty, tak to musí jít i vidět všem, jak už jsem jednou psal. Podle čeho to teda poznáš a běžní uživatelé to nemohou vidět. Vždyť to by bylo to nejčistší pro veterannforum, kdyby tu každý viděl kdo podvádí, né??
to už jsi tu jednou kdesi udělal, že jsi smazal jen příspěvky od jednoho člověka pod více jmény, myslím v kývačkách, kdy si dělal reklamu na pulbuben?    [martin S.]   18.02.2013
Odpověď  Vojtěchu, děkuji za pochopení.
Znovu a již na posledy opakuji, že za seriózní diskusi na takto závažné téma považuji pouze moderovanou diskusi, ve které budou vystupoval diskutující pod pravými jmény. Pokud si jeden člověk hraje na více osob a odpovídá si sám sobě nemůže tato diskuse mít žádnou vážnost.
Takže na čí straně jsem? Asi zejména na straně VeteránFora.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  18.02.2013
Odpověď  Webmaster, na čí straně vlastně jsi? vyzíváš k seriozní debatě a mažeš vše co se té debaty týká, tak to zase smaž celé a je klid!!
Já myslím, že to nemá cenu tady řešit. trestní oznámení nikdo nepodá a webmaster si to asi ze strachu z paní podvocnice evidentně nepřeje tady pitvat. Zabitá diskuze.Jen mě mrzí, že vystrašenost postavila správce na druhou stranu od veteránistů. Paní se také mohla bránit soudně proti falešnému nařčení, pokud bylo falešné. Místo toho udělala bububu na správce a je zase čistá a dobrý úmysl kolegů veteránistů je zmařen, Bravo!!!!Připomíná mi to stav jako v celé této zemi.mafiáni udělají bububu a nikdo nic neviděl a kdo se ozve bude spravedlivě potrestán.ztráta času tato debata.    [martin S.]   18.02.2013
Odpověď  [webmaster]: Z vašich stránek jsem nikdy nic neukradnul! Máte povolenu indexaci svého zdrojového kódu, tudíž jste z ukládáním VAŠICH STRÁNEK NA JINÁ ÚLOŽIŠTĚ DAL SOUHLAS (viz Váš robot). Zdrojem nebylo veteranforum, ale tyto třetí strany.
Ale vyhovím Vám a vaše vlastnicví, tedy zdrojový kód smaži. Ponechám obsah a fotografie, k těm autorská práva nemáte. Tím by měla být věc vyřešena, pokud tedy souhlasíte? Mím důvovem, jak jistě chápete, je pouze zabránit dalšímu podvodu.
[Pája]: Máš naprostou pravdu, omlouvám se za dezinformaci.    [Vojtech]   18.02.2013
Odpověď  Bylo by myslím docela zajímavé vidět co jste si dopisovali, myslím tím hlavně jestli jste se ptal na původ, originalitu apod., potažmo jaké jste se dočkal odpovědi.    [Pavel]   18.02.2013
Odpověď  Klidně sem můžu poslat fotky motoru,který mi před týdnem nabízela paní Valin..., popřípadě i s úplnou korespondencí, která proběhla. Na fotkách je zřejmé, že se jedná o velmi zdařilou předělávku z kývačky, pro laika zcela k nerozeznání na první pohled! Tyto předělávky musí někdo vyrábět na profi úrovni, vždyt na koleně někde v garáži si svařování a úpravu karterů v této kvalitě nedovedu představit.
Kdyby mi v tomto neporadil odborník na péráky, asi bych měl motor už doma a přišel bych přinejmenším o hodně tisíc, ale hlavně jsem předešel zklamání, které by mne čekalo, kdyby se na to přišlo třeba při atestaci kvůli veteránské SPZ.    [Novotný]   18.02.2013
Odpověď  Vážený Vojtěchu. Jako tvůrce VeteráFora jsem i majitelem zdrojového kódu, který si nepřeji nijak kopírovat. Pokud jste tak učinil pro svou vlastní potřebu budiž, ale rozhodně si nepřeji, aby by šířen mimo server www.veteranforum.cz. V této diskusi se bavíme o podvodech, ale velice nerad bych se bavil o krádežích. Předpokládám, že víte, co tím myslím.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  18.02.2013
Odpověď  vojtech> DNS zadnou adresu neprideluje, to dela paravy opak preklada jmena na adresy. Adresu prideli vetsinou DHCP, ale, ta je vzdy "schovana" za NATem. Ta se "obycejnym" uzivatelum taky neobjevuje.    [Pája]   18.02.2013
Odpověď  Jestli je to cesta k úspěchu Bůh ví, dozvíš se to asi jen na místním oddělení Policie ČR, co ti k tomu poví a jestli se najde ochotný policista věc řešit, či alespoň důkladně vysvětlit možnosti, přeci jen se k tomu valná většina z nich mít nebude. Sám jsem přesvědčen o tom, že zde k podvodnému jednání došlo, ale jde o to k jakému přesně. To by jsi našel asi v trestním zákoníku, či by ti poradil nějaký právník. Vše záleží asi na tom, jestli je to prodávané se smlouvou, nebo bez, případně jak je napsaná, co si obě strany k prodeji sdělili, svědci apod. Stíhat někoho za vystavení inzerátu, ať je v něm napsané cokoliv snadné nebude.    [Pavel]   18.02.2013
Odpověď  Máš pravdu Pavle, nepozorně jsem četl. Ale dát oznámení na policii... to je cesta k úspěchu??    [Honza l]   18.02.2013
Odpověď  webmaster píšeš : "Tady se marně snažím přesvědčit k založení seriózní diskuse na dané téma.
Nechápu jak to myslíš? Co bylo na už vzniklé debatě neseriozní? byla označena konkrétní osoba, doloženy fotky, jména podvedených a popis jednání a s falešnými kontakty podvodnice co je na tom neseriozní????
Jakákoliv nová debata na toto témy by vypadala stejně!!!
Když se kácí les, lítají třísky = když se ukazuje na špínu, je to špinavá diskuze.
Nezlob se,ale poukazovat na špínu, moc seriozně nejde.
myslím, že debata na toto téma je jednou pro vždy stracena, protože už nikdo nebude mít chuť ani možnost tu znovu doložit fotky. Dokážeš je vrátit, jen ty fotky předělávek?    [martin S.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  18.02.2013
Odpověď  Honzo, o souzení se tu nepadlo ani slovo, je to trochu jiný pojem, který tě odkazuje k podání žaloby. Podání podnětu trestního oznámení tě bude stát tak maximálně cestu na policii, čas a vysvětlování, nic víc. Dál už pak jedná jen policie, vyšetřovatel a posléze státní zastupitel a soudce, ne Ty.
Potažmo by se tu měl vyjádřit k dané situaci někdo, kdo byl skutečně podveden a ne jen mi. To, že se nám toto jednání nikomu nelíbí je jasné, ale ti s prominutím hloupí, či neznalí kupující se stejně sem na fórum nepodívají, aby si toto zjistili před koupí. Protože pokud by se pořádně informovali před koupí samotnou, poradili se, zjistili si více informací ke stroji a vzali s sebou případně i fundovaného člověka v oboru, tak se jim to nestane.    [Pavel]   18.02.2013
Odpověď  Pavle, sám webmaster píše 12.2., že se jednalo o prodeje falzifikátů a to je oč tu běží, nic míň. Ano, možná rada, jdi se soudit. Umíš si představit, co to prezentuje? Já bych do toho nešel, ale minimálně bych stejně jako poškozený krom jiného svoji zkušenost zveřejnil. A jestli toto zveřejnění a diskuse kolem toho je poškozování zájmu prodávajícího -podvodníka (jak se píše v záhlaví déto diskuse), tak je to zvrhlý výklad. A je mi jedno, jestli s tím souhlasíš.    [Honza l]   18.02.2013
Odpověď  Zdravím chlapi, nezlobte se, ale něco trochu přeháníte a dáváte dle mě vinu webmasterovi úplně zbytečně, ke všemu jej ještě osočovat ze zaujatosti, či spolupráce mě přijde sprosté. Konat může opravdu každý, nejlépe ten, kdo měl s touto paní nějakou osobní zkušenost, či přímo od ní věc zakoupil. Se spoustou věcí souhlasím a již jsem k tomu své napsal, ale na druhou stranu je třebas alespoň doložit některá tvrzení. Ono jde o to, že se paní může hájit všelijak, například že ve smlouvě nikde nemá uvedeno, že se nejedná o repliku, či prostě že kupující byl obeznámen se skutečným stavem věci apod. Taktéž škoda nad půl mega se bude v tom případě prokazovat asi těžce. Ale jak jsem již napsal, zaráží mě spíše to, že již některý z podvedených trestní oznámení nepodal. A poukazuje to spíše na tvrzení webmastera, že jde o konkurenční boje aj.    [Pavel]   18.02.2013
Odpověď  Nemáš pravdu. Tady se marně snažím přesvědčit k založení seriózní diskuse na dané téma. O tu ale jaksi není zájem.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  18.02.2013
Odpověď  Máš naprostou pravdu Dane, je to zvrácenost. Tady se činí kroky na obranu jakýchsi práv podvodníka na úkor práv poctivých.    [Honza l]   18.02.2013
Odpověď  Dane, Karle, Matesi nebo snad pane Kubáte! Trestní oznámení mohl podat každý s podvedených kupijících, nebo i vy sám, jenž jste s paní komunikoval. VeteránForum je diskusní fórum o veteránech a ne právní podatelna. Webmaster za vás, či pro vás, rozhodně žádné trestní oznámení na nikoho podávat nebude. Cítíte-li se být poškozený, případně berete-li na sebe křivdu za ostatní, konejte, jak vám vaše svědomí káže. Pokud máte zájem toto téma dále rozvíjet, učiňte tak klidně i zde na VeteránForu, ale pod svým pravým jménem. Věřím, že to není až taková překážka.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  18.02.2013
Odpověď  Teprve nyní jsem si pečlivě přečetl vyjádření webmaistera, že valstně odstranil příspěvky, které se týkají "PRODEJE NEORIGINÁLNÍCH DÍLŮ" a že "PRODEJCE SE CÍTIL BÝT TĚMITO PŘÍSPĚVKY POŠKOZEN" ???
Ostatní čtenáři, myslíte si taky, že když paní Valin... z Andělské Hory již dlouho dobu převařuje kartery z kývaček a prodává je jako orig. motory na Péráky 350 a rovněž je stále montuje do péráků 250 a ty potom nabízí k prodeji jako typ 18 - tedy jako péráky 350, - že se jedná pouze o problematiku NEORIGINÁLNÍCH DÍLŮ???
Jde hlavně o podvodné jednání se škodou velkého rozsahu a tak by tedy pan webmaister měl celou věc nahlásit policii k dalšímu šetření, potom bych tomu asi rozuměl!    [Dan]   18.02.2013
Odpověď  Máte pravdu ip adresu můžete měnit jako trenky nebo klidně i častěji, jak je jen libo a to ať máte veřejnou ip nebo ne. V reálu uživatelé bez veřejné ip (což je většina) má od DNS má pc po každém zapnutí přidělenou jinou ip adresu. I přesto je to stále hojně používaným "identifikátorem" na hodně stránkách, lepší než nic. Id počítače je spíše mac adresa ta je vázána na síťovou kartu. Ani její přečtení není žádnou zárukou, vše je možné obejít. Samozřejmě můžete udělat velice dobře fungující id osob. Je ale otázkou, co je pro toto fórum adekvátní a co zbytečné. Za mě, vzhledem k minimálnímu pojetí tohoto fóra, bych tento stav ponechal, případně zveřejnil ip příspěvku všem.    [Vojtech]   17.02.2013
Odpověď  Pájo počítačům moc nerozumím, měl jsem za to, že se každý počítač hlásí pod svým číslem, protože tak se to ukazuje registrovaným členům v nimi založených diskuzích, takže jako registrovaný vidím, kdy se někdo pod stejným číslem (IP??) které je za jménem,přihlásí pod různými jmény. Byl to návrh jak tu zabránit podfukům, ale jak píšeš níže asi to jde obejít, ale kdo bi si tu u takového povídání mezi veteránisty dával takovou práci s nějakými anonymizéri či jak jsi to psal???    [martin S.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  17.02.2013
Odpověď  ad IP - panove nez zacnete trousit moudra o IP, nastudujte si jak to funguje!!!! Vetsina lidi se skryva za NAT, takze jako IP se bude ukazovat vetsinou DNS poskytovatele, ktere vetsinou navic kazdy poskytovatel meni (ma poskytnuty rozsah) kvuli znesnadneni utoku robotu (proto se jmeno u lepsich for zobrazuje spolu s IP). Takze IP bude odhalovat pouze ty, kteri prispivaji z vetsich firem s domenou, nebo ti, kteri maji napr. kvuli praci (muj pripad) pevnou IP. Kdyby mel kazdy svoji adresu, jak si predstavujete, uz by nam dneska mozna ani nestacilo IPV6. Navic pokud budu chtit zamerne skryvat svou identitu (napr. z nize uvedenych duvodu) neni problem pustit nejaky anonymizer, coz dneska umi temer kazde male dite. Zverejnenim IP se zvysuje potencionalni nebezpeni utoku, neb vetsina lidi toto nema osetreno (proto se vetsinou adresa zobrazuje ve tvaru ccc.ccc.ccc.xxx) atd. atd. atd.    [Pája]   17.02.2013
Odpověď  ja sem pro zalozeni noveho prispevku klidne ho zalozim a kolega muze dodat fota s komentari vse ve slusnosti aby nebyl duvof k dalsim zasahum webmastera    [Freebiker] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  17.02.2013
Odpověď  Pro pana "webmaistra": vážený pane Jiří Bartuši, myslím si, že nejsem žádná vymyšlená osoba, ale normální Jaroslav Novák z Vyškova, e- mailová adresa: NovakzVyskova@seznam.cz!
Pokud jsem do tohto fóra napsal příspěvek o podvodnici paní Valinové z Andělské Hory, která bydlí nedaleko kostela a která mi nabízela motor na péráka Jawa
350, který byl převařen z 350/354 tak si za tím stojím a vše je pravda. Můžu na této stránky pověsit veškerou korespondenci a doložit fota "motoru péráka 350", který mi podvodnice nabízela!
Tak věřím, že nejste s touto podvodnicí v žádném vztahu, aby jste ji stále ochraňoval, jak děláte dosud!    [Novák]   17.02.2013
Odpověď  Myslím ti taky, že by velmi prospělo, kdyby na těchto a nebo dalších stránkách bylo místo na podvodníky, kteří podfvádějí ostatní veteránisty. Myslím, že jedině prodej na Aukru je chráněn proti takovému prodeji, kupující na Aukru je do 20 tisíc chráněn před podvodníky a Aukro do této částky ručí za prodané zboží, které není originální.
Proto paní z Andělské Hory na Aukru nikdy neprodává, tam by zprostředkovatel prodeje ihned podvod ohlásil na policii a paní Valin... by si šla na delší dobu posedět!    [Dan]   15.02.2013
Odpověď  Je mi z tohoto nějak divně.
Člověk, kterému paní z Andělské Hory nabízela přëdělávaný motor z kývačky a nabízela ho jako orig. motor na péráka 350 sem do Veteránfora poslal i fotky motoru.Takže žádný vymyšlený případ a nebo konkurenční boj! Nebo znáte ještě nějakou "fabriku" na převařování karterů z kývaček?
Takže se jedná o konkrétní případ velkého podvodu a to že podvodnice stále mění své emeily na kterých motory nabízí vše jenom potvrzuje. Pokud inzeruje na : KVOK111@seznam.cz, zítra už bude nabízet pod jiným nickem.
Mohla se v této diskuzi k věci vyjádřit a nebo vše vyvrátit a pokud by to bylo vše vymyšlené, tak potom by se to mohlo smazat, ale takhe to vypadá zcela jinak!    [Dan]   15.02.2013
Odpověď  Myslim ze zakazani anonymnich uzivatelu a zverejeni ip by bylo docela prinosne. ip neni soukromy udaj a spolu s povinnou registraci by to odfiltrovalo dost lumpu ...    [vana-hb]   14.02.2013
Odpověď  webmaster, ale tomu, že se pod jedním IP schovává více nicků se dá také předejít. Proč tedy nejsou IP viditelná všem, ale pouze zakladatelům moderované diskuze. To by si pak asi málo kdo dovolil vystupovat pod několika jmény, když by to šlo stéle ze stejného počítače, což by bylo všem viditelné. Nevím na kolik je to technicky náročné.
Co třeba toto téma obrátit v diskuzi, jak takovým věcem předcházet. A pak se tu nebudou dít konkurenční útoky a nebude se muset nic mazat???
povinnou registraci stéle odmítáte, to chápu, ale zviditelnění IP by nebylo nic proti ničemu.Pak by i náhodný účastník diskuze měl své neměnné číslo a nemusí se registrovat.    [martin S.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  Vím že to není jednoduchý se všem zavděčit ale mohlo se to udělat trochu jinak tímto končím svoje příspěvky do této diskuze jelikož zřejmně nemají význam a zpět už nic nevrátí .bohužel ,doufám že to byl ojedinělý zásah cenzury.    [FreebikerRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  Jak jsem již psal. Kdybych neměl pochyby o serióznosti zakladatele diskuse, tak bych celé téma nemazal. Kdyby pod konkrétním nařčením stála konkrétní osoba, tak bych předal ke zodpověnosti ji. jelikož však ony problematické výpady byly učiněny anonymně a mnohdy jednou osobou pod více jmény, převzal jsem zodpovědnost a situaci vyhodnotil jako dále neudržitelnou.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  14.02.2013
Odpověď  Výborně, ať žije cenzura... ;)    [Varanka]   14.02.2013
Odpověď  No trochu sem to cekal že se to téma smaže a pak už se jen řekne nejde to vrátit takže nahrál jste na ruku podvodníkům a když se tu lidi ozvali smula už je to smazaný určitě tam taky byly nějaké příspěvky registrovaných lidí... no smůla co naděláte je to vašem svědomí jen se divím panu Bartušovi že tohle dovolil.
Příští na řadě bude diskuze o kvalitě chromoven? protože někdo napíše tam a tam mně odflákli chromování vám někdo napíše to není pravda my jsme solidní firma to se stát nemohlo smažte ten príspevek .....    [FreebikerRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  Diskuse se již nevrátí, protože jsou smazány. Nic jsem netečkoval, protože nemám čas ani náladu procházet příspěvek po příspěvku a něco měnit. Kdyby diskuse založil registrovaný uživatel, tak bych se mohl s ním domluvit, aby diskusi pročistil on. Jelikož byly založeny anonymně, tak to nebylo možné.

Doporučuji vždy, když chcete na něco reagovat, kouknout, kdo diskusi založil. Mnohdy se stane, že přispíváte jen do fiktivní hry, kde nejsou známi úmysly jednotlivých hráčů. To je dnes na internetu a v médiích zcela běžná praxe, kdy nevíte, zda za tím či oným článkem není PR nějakého produktu, souboj konkurence či úmysly nějaké zpravodajské služby.

Abychom proti takovým praktikám mohli čelit, máme tu systém registrací. Smysl registrace ale není v nějakých povinnostech. Smysl registrace je v rozšířených možnostech, které jinak prostě nejdou zařídit. Míru důvěryhodnosti reistrovaného uživatele si každý určí sám tím, co o sobě v registrační kartě uvede. Registrovaný uživatel tak může být stejně nedůvěryhodný jako neregistrovaný, ale na druhou stranu také může být velice důvěryhodný, když bude chtít. Někdo dokáže být důvěryhodný i bez registrace. Vždy záleží na konkrétním jedinci.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  14.02.2013
Odpověď  souhlasím s Freebakerem, měly se smazat jem jména a příjmení telefony apod., nechat monogramy a nemuseli jsem se ady rozčilovat.    [HonzaBK]   14.02.2013
Odpověď  Ps kdo se tady stím ještě bude znova vypisovat z hlavy a shanět fotky vkládat atd... když to bylo vše v tom tématu když už tak by to mněl udělat ten kdo to téma smazal.....    [FreebikerRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  webmaster a jaky podle vás je v tom rozdíl v kvalitě příspěvku jestli si někdo udělá vymyšlenou-falešnou reg nebo tady píše pod nakou přezdívkou?
Stále jste neodpověděl proč se to téma nevrátilo s vytečkovaným příjmením a dejmetomu s vymazanými vulgaritami pokud tam nějaké byly. Ono to lidi štve hlavně z principu toho že jdete na ruku těm podvodníkům o tom celým to je...ale to je jen můj názor s kterým nemusí každý souhlasit    [FreebikerRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  No ono je takové táma už zde: http://www.veteranforum.c z/index.php?id=11&idk at=114&idtop=139727 ne? Tam by normálně šlo vložit původní fotografie převařených motorů (dobře, bez odkazu na konkrétního prodejce - případně by to šlo zaonačit tak že mail na podvodného prodejce bude jen začátek mailové adresy bez zavináče a konce.... :D), info o rozdílech.... Jen návrh..    [dolin1] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  14.02.2013
Odpověď  Vážení. Toto jsou opravdu zbytečně rozhořčené reakce. Rád bych upozornil, že i podvodník má právo na spravedlivý proces. Amnestie dělá ze zločinců bezúhonné. Takový dosah vymazání diskuse na VeteránForu jaksi nemá.

Vidíte, já chtěl touto diskusí podnítit založení nové diskuse na podobné téma a samozřejmě to dosud nikdo neudělal. A chtěl bych asi moc, kdybych požadoval, aby takové téma bylo moderováno, tedy založeno někým s registrací. Ono potom by totiž měla diskuse jiný náboj.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  14.02.2013
Odpověď  Dobrý večer, rád bych také reagoval na vzniklou situaci. Naprosto nechápu, o co se tu někteří snaží. Osobně jsem rád, že takovéto stránky existují a můžeme se tu radit a získávat a vyměňovat informace. A že někdo tyto stránky založil a stará se o ně. Webmaster vymaže nějaký příspěvek (asi měl vážný důvod) a je hned oheň na střeše. Hned se najde kupa radilů, co měl a co neměl dělat. A rušit forum. Proboha proč? Třeba ten poslední příspěvek od (Dan)- ...copak se nenajde někdo,..začalo něco dělat - Tak to udělejte Vy a začněte něco konkrétního dělat Vy. To je totiž to nejtěžší. Kritizovat druhé - to je pohodička.    [Jirka B]   13.02.2013
Odpověď  Je až s podivem, že se tady kryje podvodník.
Tohle jsou vážné důvody k uveřejnění, copak se tady nenajde někdo, kdo tohle všechno nenechá jenom tak a věc oznámí na PČR, aby se s podobnými podvodníky začalo něco dělat.    [Dan]   13.02.2013
Odpověď  Hele možná by bylo nejlepší zrušit celé forum aspoň by někteří si lidé prodloužili život a nedocházelo u nich k mrtvicím a infarktům. p.s. pavézovi zdar jeden z nich    [ak]   13.02.2013
Odpověď  Mně se teda takovéhle chování webmastera nelíbí je špatně po morální stránce -krýt podvodníky a slušným lidem odepřít možnost vyhnout se okradení.... ta diskuze by se sem mněla vrátit. Max upravená jak psali níže s vytečkováným příjmením ti dotyční co si stěžovali pak nebudou mít žádnou šanci napadat to co se tu píše a lidi si daj pozor    [Free]   13.02.2013
Odpověď  Mám dojem že webmaster je právě níže jmenovaný Jirka B. Nebo není?? A takto kdyb jste všichni psali, jen jméno a první písmeno příjmenía dědinu, tak nikdo nic nemusí mazat.    [HonzaBK]   13.02.2013
Odpověď  A je to tady!!!!
Velavážená paní z Andělské Hory soustavně okrádá kupující při prodeji převařovaných motorů na pérákay 350 - tedy vyložený podvod s vysokou škodou na kupujících a my se ani nemůžeme dovědět, na koho si dát pozor!Tak tohle je opravdu realita dnešní doby a tyhle stránky těmto zlodějů jdou pouze na ruku a ještě je chrání!
Místo toho, aby se tady na takovéto prodejce ukázalo, tak se příspěvky vymažou!!!
Měl by o tomto přece rozhodnout pan Bartuš a jistě by tuto diskuzi nevymazal!    [Dan]   13.02.2013
Odpověď  Jasně Jirko, ale mohli se tam jen vymazat jména a tel čísla a nechat tam vždy jen počáteční písmeno jména. Samozřejmě nevím, jestli webmaster může upravovat příspěvky nebo jen mazat.    [HonzaBK]   13.02.2013
Odpověď  Ono to s tou cenzurou na VeteránForu není tak hrozné, nebojte. Jsou situace, kdy je zásah z mé strany nevyhnutelný, ale takto se děje jen v opravdu výjimečných případech. Pokud by téma diskuse mělo čisté pozadí, tak bych přistoupil jen k vymazání některých příspěvků. Zde šlo ale o něco zcela jiného.
Pokud kdokoli bude chtít smazat příspěvky, ve kterých budou figurovat údaje o jeho osobě, tak mu vyhovím.

Kdyby někdo založil moderovanou diskusi na téma falzifikátů a podvodů a dokázal by diskutující umravnit od osobního osočování, tak by taková, byť třeba výbušná diskuse, ničemu a hlavně nikomu nemohla vadit. Já nemohu sledovat vše a řešit každou diskusi. Od toho lze zakládat moderované diskuse.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  13.02.2013
Odpověď  Možná by bylao vhodnější než mazat celou diskuzi smazat jen jména a tel čísla a nechat jen první písmenku jména a vesnici. Pak to určitě odpovídá zákonům. Pokud vím, tak když uvedu jméno a město, tak jsem žádný zákon o ochraně osobních údajů neporušil, protože v této oblasti okrajově pracuji a vím, že můžeme psát jméno příjmení a město. Nic jiného psát nemůžem (nemůžem celou adresu, apod.). Spíš by mě zajímalo, čím ta paní vyhrožovala, na jaký paragraf zákona se odkazovala.    [HonzaBK]   13.02.2013
Odpověď  Takže místo toho abychom si tu navzájem poradily na co si dát bacha, tak tu budem číst jen to jak je vše super a kvalitní a originál, dokud se na tom někdo nezabije?
Chápu že někomu vadí jeho jméno v diskuzi, to se dá vymazat pouze konkrétní příspěvek, ale celé téma upozorňující na podvod tu mělo zůstat. Nebo si podvodníci budou určovat pravidla?
vebmaster, naopak ty jsi to neměl mazat, ale stěžovatele udat, protože máš teď jeho údaje, nebo IP počítače a nejlepší zdokumentovanej materiál i s fotkama z diskuzí jako důkaz!!!!
Něco jiného je smazat falešné nařčení, toto však ukazovalo na konkrétní pravdivé skutky :-( ale já vím no, není to asi jednoduchá situace.
No nic stejně všeci víme o koho šlo a 350ccm od paní z B...... si už nikdo nekoupí (nikdo rozumný)Aspoň se tu zase trošku umravní diskuze, stejně to vedlo jen k hádkám a k žádnému výsledku v podobě udání.    [martin S.] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  12.02.2013
Odpověď  Tak už i na veteranforu zavládla cenzura. A kde je svoboda projevu? Když někdo podvádí a druhý na to upozorní, tak je to osočování?
vana to napsal dobře - další amnestie...

Takže se budou brzo mazat i podobná vlákna v Čezetách 125/150?    [jawarmaniak] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  12.02.2013
Odpověď  Já myslim, že když konkrétní osoba prodává konkrétní padělek a je to snadno z jichich vlastních fotografií dokazatelné tak je její osočení a upozornění ostatních uživatelů naprosto v pořádku. Když ten lump nechce být osočován tak ať nepodvádí. Nechápu, proč někdo takovou diskusi maže ... kapříci asi plavou i v zimě.    [vana-hb]   12.02.2013
Odpověď  V případě smazaných diskusí se jednalo o prodeje falzifikátů. Pojďme bavit na téma, jak rozeznat originál od falzifikátu bez osočování konkrétních osob.
Ostatně ono osočování bylo spíše dílem konkurenčních prodejců než obyčejných diskutujících, kteří byly do diskuse šikovně vtaženi. Asi proto také nikdo žádné jiné kroky neučinil.    [webmaster] Registrovaný uživatel - zobrazit kartu osobních údajů  12.02.2013
Odpověď  Divím se, že se prodejce těchto motorů a motocyklů cítí být poškozen, když i negativní reklama je přeci dobrá, ale jak jsou na tom tedy ti kupující. Asi by se měli cítit poctěni původností těchto věcí. Pořád mě jen zaráží to, že se mezi, dle mě, podvedenými kupujícími nenašel zatím asi nikdo, kdo by to na tu policii dal (něco jako důvodné podezření z podvodného jednání), i kdyby z toho bylo z prominutím ho..., tak by si to prodejce zasloužil a možná, že by mu to zavřelo krám. Přeci jen je zde hodně lidí, kteří se v problematice neorientují a jen si splní nějaký sen, který se po zjištění zkutečného stavu asi docela rozplyne.    [Pavel]   12.02.2013
Odpověď  Pokud prodejce prodává turecký šmejd a někdo na to upozorní tak to neni pomluva. Naopak, mělo by se tu založit téma, kde by lidé uváděli co kde koupili špatného a kdo je nachytal. POchopitelně s nějakým důkazem jako fotka jak to nepasuje ... .

Krok veratánfora nápadně připomíná nedávnou amnestii a ukazuje, že to funguje všude stejně ... .    [vana-hb]   12.02.2013
Odpověď  Chápu z pohledu webmastera. No nicméně nechápu z pohledu "historie", varování a možnosti konfrontace fotografií a detailů těchto "konstrukcí". Tohle jen nahraje dalším výtvorům...    [Dolin1]   12.02.2013


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006