MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 316039 příspěvků |8175 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 145 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 27.5.2024 17:39  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiModerovaná diskuse Zodpovězené téma Vyosení středů kol - Jawa Pérák
Zdravim, chtěl bych se zeptat a zároveň udělat definitivní jasno ve vyosení středů kol u Péráka, částečně navazuji na vlákno http://www.veteranforum.cz/index.php?id=11&idk at=114&idtop=41823. Změřil jsem stará původní kola (červené kóty) a dopočítal jsem modré, viz obr. Čili vyosení u předního bude mezi 48 a 49mm. Ani rozměr vyosení u zadního kola (udávaný v knize Motocykly JAWA 250, 350, 500, Jozíf-Tůma) se mi nezdá správně, místo 71.9 jsem došel k 57.5mm. Souhlasíte? Díky.    [Michal-DobrisRegistrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   08.02.2015     Zobrazit téma  
Zobrazit fotografiiOdpověď  Přední kolo jasné: 48 mm plusminus.
K zadnímu, nikomu jsem motat hlavu nechtěl :) byl to dotaz. To kolo jsem ještě jednou přeměřil a opravdu má udané rozměry, šířka, průměr ráfku i středu a rez by nasvědčovaly originálu.
Sehnal jsem další kolo, které taky vypadá jako původní a tentokrát jsem naměřil hodnoty, které už odpovídají 71,9 mm plusminus.
Závěr: vyosení středu zadního kola v knize je správně. Díky.    [Michal-Dobris] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  15.02.2015
Odpověď  Omluva - moje chyba v tom nadpisu jsem to přehlíd :(.    [skvarek] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  08.02.2015
Odpověď  Tak čti. O tom samém vlákně píše autor příspěvku přímo v nadpisu.    [fikuscz]   08.02.2015
Odpověď  Nějak nehápu - jen sem se snažil tazateli pomoct tím že se podívá na starší téma kde se už o tom psalo že ůdaj(u předního kola)v knize od Tůmy je nesprávně.    [skvarek] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  08.02.2015
Odpověď  Skvarek: nejdříve číst a potom psát.... :-))    [fikuscz]   08.02.2015
Odpověď  Už se to tu řešilo - http://www.veteranforum.cz/index.php?id=11&idk at=114&idtop=41823    [skvarek] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  08.02.2015
Odpověď  Nepleť ostatním hlavu. Správně je přední 48 a zadní 71,9 mm.    [fikuscz]   08.02.2015


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006