MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 310058 příspěvků |7719 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 40 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 18.5.2021 21:54  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zobrazit fotografiiZodpovězené téma Montáž zadního kola
Zdravím motorkáři. Skládám péráka a potřeboval bych prosím poradit s věcmi u zadního kola.

První věc je problém s přichycením rozety. Myslim, že to mám složené správně, ale překvapuje mě, že po utáhnutí velké matky která je našroubovaná na šroub s dírou co drží rozetu je šroubení utopené. Nemělo by to být obráceně - tedy šroubení koukat ven? Když pak nasadím matku na osu kola tak se tak divně opírá o velkou matku. Nebo tam chybí podložka pod malou matku?    [tečka]    20.04.2021     Zobrazit téma  
Odpověď  Beat: ikdyž budete mít obě kola v jedné stopě a zároveň zadní kolo mimo středovou osu rámu, pořád bude motorka těžištěm mimo osu stopy a na jednu stranu bude "padat" vic i tak, teoreticky..., prakticky je to tak, že i pérák z výroby měl třeba zadní kolo špatně vypletené a nikdo to asi neřešil :D    [Jirka123]   29.04.2021
Odpověď  taky to radši neměřit podle blatníku, to není pevná část a snadno může být mimo...    [meela]   22.04.2021
Odpověď  Na to jak ti to sedí v zadní vidlici neber ohledy! musí to jít v jedné rovině s předním kolem, jinak z toho vyrobíš dvoustopou motorku, která ti na jednu stranu do zatáčky bude ochotně padat, na druhou se budeš prát..    [Beat]   21.04.2021
Odpověď  Dík za názory kluci. Ještě jsem to ověřil.

Závit od šroubu s dírou kouká z kluzáku 8,5mm a velká matka má 11mm. Tak že šroubení je asi 2,5mm utopené. Hlava osy se opírá o velkou matku. Hlava osy má 27mm, závit ve velké matce asi 26mm - 1mm přesah na průměru se mi zdá dost málo.

A ještě jsem přeměřil vyosení kola. Ona kluzáky jsem seřídil úplně stejně. Vpředu na rámu i vzadu na blatníku měřím 1cm rozdíl a posun ráfku směrem do leva. Abych měl kolo na prostředku tak bych potřeboval ráfek posunout o 5mm vpravo. Vypadá to na výplet.    [tečka]   21.04.2021
Odpověď  Já řešil podobný problém cca před měsícem- v ruce jsem měl osy rozety ve dvou délkách- dal jsem tu delší a je to ok. Tu kratší chytíš jen na pár závitů..

Jinak srovnání je klasika- rovné prkno nebo dlouhá alu vodováha (používám já, když už jsem si ji koupil na stavbu) a srovnat zadní kolo tak, abys měl s předním stejné mezery a lať/prkno ti doléhalo..    [Beat]   20.04.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  K tomu "vyosení" ráfku, sestava osy tj. rozpěrek, pouzder a prachovky je v pořádku? lépe se to kontroluje bez blatníku, pohledově jestli je střed pneu proti závitům v rámu.    [Martin Štindl]   20.04.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  To že závit pouzdra nepřečnívá přes matici je v pořádku, hlavice osy se při utažení opře právě o čelo matice(viz foto).    [Martin Štindl]   20.04.2021
Odpověď  Dík, už jsem koukal na fotky že tu osu mám asi obráceně. Ale stejně se mi zdá, že je závit nějaký krátký.
A u toho popisu vyosení kola jsem to napsal špatně. Vpravo mám 7cm a vlevo 6cm    [tečka]   20.04.2021
Odpověď  Osu otočte, matici na druhou stranu.    [P.]   20.04.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  A vzadu je to celé nějak mimo osu blatníku. Na foto to není úplně vidět. Ve skutečnosti e to horší.

Můžete prosím podle čeho vyrovnat kolo a co s tim utopeným šroubením? Dík T    [tečka]   20.04.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  Na levo 7cm.    [tečka]   20.04.2021
Zobrazit fotografiiOdpověď  A druhá věc je porovnání zadního kola. Když seřídím zadní šroub v kluzácích pomocí stavěcích šestihranů tak mám kolo nějak divě mimo osu rámu. Jen že může být špatně vypletené, může být křivý rám a nebo zadní blatník. Nevím čeho se chytit? Jak seřizujete osu kola?

Když měřím tak na pravo mám asi 7cm    [tečka]   20.04.2021


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006