MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 304217 příspěvků |7402 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 112 | Přihlášených: 1 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa-ČZ, Jawa, ČZ (Kývač | Odpověď 24.2.2020 22:32  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Jawa 250/559 po zahřátí nejede
Zdravím, mám problém s Jawou 250/559, jakmile se za jízdy ohřeje tak chcípne a až po vychladnutí zas jede, dokázal by někdo poradit &#128578; zkusil jsem vyměnit svíčku za novou NGK, ale problém přetrvává    [Tomáš]    30.08.2019     Zobrazit téma  
Odpověď  Díky moc za rady &#128521; koupil jsem novou cívku tak to vyzkouším a uvidím, pokud by to nepomohlo tak zkusím ještě ten kondik    [Tomáš]   03.09.2019
Odpověď  podle mě indukční cívka    [a]   03.09.2019
Odpověď  Podobné chování mi způsobilo, když jsem omylem namontoval 12v zapalovací cívku.    [Meela]   03.09.2019
Odpověď  Doporučuji dávat velký pozor při zkoušce izolačního odporu kondenzátoru napětím 220 V přímo ze sítě.
Mnohem jednodušší a bezpečnější je kondík vyměnit a hned bude jasno, jestli je na vině.
Mne podobně potrápila zapalovací cívka, jak se zahřála, tak vynechával motor.    [vintera]   03.09.2019
Odpověď  Resp. jej vyzkoušet. Zapojit jej do okruhu 220V s libovolnou žárovkou 220V (např. 25W) a žárovka nesmí svítit a to ani po zkušebním zahřátí kondenzátoru na cca 80C. Po vypojení kondenzátoru z okruhu jej propojit s tím, že musí přeskočit silná jiskra se zvukovým doprovodem. Pokud se žárovka rozsvítí nebo jiskra nepřeskočí tak jej vyhodit.    [lipcaa]   03.09.2019
Odpověď  Zkusil bych vyměnit kondenzátor.    [lipcaa]   03.09.2019


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006