MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 305770 příspěvků |7480 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 75 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexLidová vozítka, vozítka Velorex | Odpověď 5.6.2020 15:32  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma napínák řetězu Velorex 350
Potřeboval bych vyřešit napínání řetězu. Ať ho našponuji jak chci, stále je za jízdy volný a cinká o rám. Dělá někdo nějaký napínák? Nebo použít jiný řetěz jak ČZ?    [Mirek]    03.08.2015     Zobrazit téma  
Odpověď  je pravda že u hydrauliky to vždy cinkne občas, i při novým řetězu. Ale pokud je napnutý, vše v ose, tak cinkne jen občas o ten hliník. Asi se to nijak vyřešit nedá. 5eší se to tak, že se ten hliník provrtá, ustřihne se kus bílýho patníku a ten se tam namontuje -takový jazýček a pak běhá řetěz po tom plastu a jednou za čas ho vyměníš až je opotřebovanej. U mechaniky problém není, tam noc necinká. Napínáky na 350 nikdy nebyly jen na 250. Taky je potřeba mít OK silentbloky, a zkontrolovat, zda je přední celej zastrčenej v držáku. Já s tím taky dlouho laboroval, a pak jsem zjistil, že mám mírně prohlej zadní držák motoru prostředkem směrem dozadu - tu trubku, a tím pádem přední silentblok byl málo zastrčenej a celej motor se šprajcoval při záběru do boku. Ten zadní držák jsem vymontoval, narovnal (mírně prohl směrem dopředu -3 mm) a od té doby mám klid a dělá to jen výjimečně.    [HonzaBK]   04.08.2015
Odpověď  starej,nerovnoměrně vytahanej řetěz? Šišatý ozubený kola? Kombinace obojího?    [Monty]   03.08.2015
Odpověď  Předpokládám, že máš hydrauliku a cinká ti o ten hliníkový nálitek, je to tak?    [Jarda]   03.08.2015
Odpověď  dotaženo, že víc to nejde, řetěz našponován, že se pomalu netočí, ale za jízdy je volný.    [Mirek]   03.08.2015
Odpověď  Zkrátit řetěz?

Pořádně dotáhnout osu zadního kola ,a taky OSU ROZETY?    [Monty]   03.08.2015


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006