MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 306210 příspěvků |7505 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 168 | Přihlášených: 1 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexSkútry ČZ, Manet a ostatní | Odpověď 10.7.2020 20:00  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma PŘERUŠOVAČ BLINKRŮ NA 502/00
Zdravím, koupil jsem přerušovač se 3 konektory označenými +, Z, P a nejde mi to nijak zapojit. Všude se píše na + proud ze sp. skříňky a na Z kabel k přepínači, ale to nefunguje. Autoelektrikář mi řekl, že to nemůže fungovat, jelikož má skutr ukostřený +pól a tím pádem nemůžu dát na + na přerušovači, - ze sp. skříňky. Jsem z toho jelen. Máte někdo zapojení které funguje ? Díky moc.    [grif]    06.03.2019     Zobrazit téma  
Odpověď  Díky zkusím !    [grif]   08.03.2019
Odpověď  Tady bude možná problém jinde, pokud ten přerušovač je skutečně na 12V a je bimetalový (bez polovodiče) tak v tomto provedení na 3 kontakty bude asi jeho funkce podmíněna zapojením té kontrolky, u bimetalu polarita nerozhoduje. Já to neměl nikdy rozdělané ale jejich funkce je "kyvadlová", při sepnutí přepínače se většinou nejdříve rozsvítí kontrolka a pak blikna.
Zkusit to ještě s tou kontrolkou - na + zapojit přívod, na Z přepínač světel, na P se zapojí napájená žárovka 12V/2W z kontaktu 15/54 že spínačky. Takto by to mělo teoreticky fungovat(při dodržení wataze žárovek blinkrů), pokud ne tak je závada jinde.    [Martin Štindl]   07.03.2019
Odpověď  Díky za reakce. Přerušovač je na 12V, ale od začátku to nešlo. Možná, že je fakt kaput. Jaký tam dáváte vy, aby to fungovalo, když není originál. Díky.    [grif]   07.03.2019
Zobrazit fotografiiOdpověď  Elektronické přerušovače mají většinou odlišné značení kontaktů(E/31,L/49a,B/49), ty starší bimetalové na 502/00(foto) mají ale pouze dva kontakty(+,Z).
Přerušovač s kontakty +,Z,P je pro blinkry s kontrolkou, a je ten přerušovač skutečně na 12V???    [Martin Štindl]   06.03.2019
Odpověď  Pokud je elektronickej, tak nemůže fungovat. A kdoví, jestli jste ho už přepolováním nezabil.    [Monty]   06.03.2019


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006