MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 309957 příspěvků |7710 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 39 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexEnglish is welcome here | Odpověď 7.5.2021 17:48  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Hello fellow Jawa-enthousiasts,

I was wondering if anyone could help me with a suggestion for a good and reliable adress in or near Prague where I could get parts for my '57 Jawa/CZ type 355 and '62 Jawa type 354. I am currently staying with my familiy in Prague and was hoping to be able to buy some parts before I have to leave. I hope anyone can help me. Thanks!

Best regards,

Miel van Aalst.    [M. van Aalst]    27.12.2006     Zobrazit téma  
Odpověď  hello, if you also want all new bolts and nuts try to look at www.remot.org,
they produce it from rustless steel    [ajfel]   02.04.2009
Odpověď  Or try to look on the web site www.motoren.sk, they have also e-shop with really large offer of spare parts for Jawa and CZ motorcycles. I have very good experience with them and they are able to send the parts everywhere. Alex    [alex]   29.01.2007
Odpověď  In Prague are two very good shops the first in prosek title=Odkaz target=_blank>http://www.riegger.cz/
and the second in strašnice http://moto-r.wz.cz/    [TOLI.]   10.01.2007
Odpověď  By the way, look here: http://www.mitas.cz/index.php?stranka=4&scid=51
Maybe, you will find there tyres, what you need.    [Petr Kropáček ml.]   29.12.2006
Odpověď  Thanks again, I found most of the parts on suggested website but not all so any others suggestions are still welcome. Unfortunately I have to leave tomorrow so it looks like I will have to wait to my next visit for actually buying the parts.

By the way, great compliments for this excellent website! Lots of information, pictures, stories etc. Very good index too, everthing easy to find. Unfortunately my Czech is not very good but I am working on it (maybe one day English or German version?).

Best regards,

Miel van Aalst.

P.S. Petr K., dont worry about English, I had no problem understanding and it's far better than my Czech!    [M. van Aalst]   29.12.2006
Odpověď  I suggest you to check offer of webshop www.montyjawa.cz. Most of mentioned parts are there.    [JzK]   29.12.2006
Odpověď  Hello again,

Thank you for answering my question so quickly. For the '57 type 355 I am looking for the amp.meter in the tank, an original ignition coil, a sparkplug cap, the right half of the crankcase and a crank. For the '62 type 354 I am looking for the rear chain sprocket (47 teeth), complete exhaust system (pipes and mufflers), the original Barum tyres with the original profile and an 6V electronic ignition set. I hope you can help me.

Best regards,

Miel van Aalst.    [M. van Aalst]   29.12.2006
Odpověď  It's difficult to say.
You must write, what you're looking for, because here aren't any shop, where you would get all parts for so old bikes.
You can buy some trifles in Prague- Prosek (parts what are same with younger Jawas).
Oldtimer fans in Czech Republic must buy parts by advertising, or buy new parts from little producers (short choice).
What you need for these motorbikes?

Excuse my horrible english, I haven't talk for long time.    [Petr Kropáček ml.]   27.12.2006
Odpověď  Tuš chlopi z Hlavního Města, kde sežene nějaký ty věci na kejvačky?    [JzK]   27.12.2006


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006