MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 315717 příspěvků |8141 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 24 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMotocykly Jawa 10 - 11, 12 - 18 (P | Odpověď 29.2.2024 10:40  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Moderovaná diskuse Zodpovězené téma 250ka Pérák Zbrojovka - utahovací moment matic hlavy
Zdravím,
nemáte někdo v podkladech , kolik by měl být utahovací monet matic hlavy 250ky Zbrojovka?
Díky

Franta    [Drkapr] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům   19.06.2023     Zobrazit téma  
Odpověď  Děkuji Petře, zkusím.

franta    [Drkapr] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  27.06.2023
Odpověď  Zdarec-utahuji 40 Nm po 20-100 km znova zkouším přetahnout 40Nm. Je dobré dosedací plochy pro těsnění hlavy zkoušet zalapovat pomocí pasty na ventily-případně prohnuté hlavy soustružít/brousit před montáží. Nepoužívám hliníkové ,ale klingeritové těsnení. Alu těsnení jde tak akorát použít u typu 638-640,kde jsou štefty 4x na válec a dochází k dobré deformaci těsnění. Tož at to nefuká    [Petr S.]   22.06.2023
Odpověď  Utahovací moment šroubu závisí na mnoha okolnostech. V prvé řadě je dán průměrem a materiálem šroubu. Rozdíl momentu podle třídy pevnosti může být i více než dvojnásobný. Řídit se maximálním tabulkovým momentem pro šroub známého průměru, ale neznámé pevnosti může být rizikové.
Viděl jsem i dost hlav různě zdeformovaných po "přetažení". Většinou se hlava neznatelně zdeformuje a přestane těsnit a to vede k dalšímu dotahování, podkládání i mazání těsnění. Dosedací plocha se poté musí srovnat. U spoje plečky na brambory je to asi jedno, utáhnout na krev a buď to vydrží nebo dám jiný šroub. Ale u motoru, který si piplám, bych byl opatrný utahovat hliníkovou hlavu stejným způsobem.    [Luboš]   20.06.2023
Odpověď  Já to hliníkový nemám, svorníky i matice i podložky jsou ocelový, válec je litina. Po zahřátí utahuju ještě jednou.    [HonzaBK]   20.06.2023
Odpověď  OK, díky.
Je to hliník, tak jsem se bál, že to maximum nebude.
F    [Drkapr] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  19.06.2023
Odpověď  Tak akorát.
Přesný číslo najdete ve strojnických tabulkách- je to závit M10x 1.25,a bude se to dotahovat na maximum, co závit snese.    [Monty]   19.06.2023


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006